כל הכתבות בקטגוריית "התנדבות
יולי 7, 2012
איתמר שאלתיאל

קריאה למפתחים: פיתוח השלב הראשון למערכת תקשורת עצמאית

צוות האתר

בהפגנה שנערכה ביום שבת האחרון הופעל בגלוי נגד המפגינים ציוד ניטור צבאי (ה"רקון" הוא אמצעי גלוי אחד, ויש יסוד סביר להניח שהוא לא היחיד). אני לא יודע לומר אם מדובר בקו אדום או שחור במלחמה שמנהלת הממשלה נגד המפגינים, אבל אנחנו בהחלט רואים אסקלציה בשימוש באמצעים שפותחו לשימוש במלחמה נגד האויב כשהם משמשים נגד האזרחים עליהם הם אמורים להגן.

בפוסט הזה אני רוצה להציע קונספט לאפליקציה פשוטה שתקשה על ניטור ההודעות המועברות בין הפעילים במצב בו אין חיבור אינטרנט אמין, באמצעות סמס בלבד. בפוסטים הבאים (אם תהיה הענות) נמשיך לפתח את הקונספט ליצירת רשת קשר ע"ב רדיו שאינה מבוססת על הרשת הסלולרית כלל, ותאפשר שליחת הודעות ושיחות מוצפנות בלי לשלם לאף אחד כלום.

האפליקציה תחקה מנגנון SSL בסיסי עם מינימום הודעות. SMSSL אם תרצו:

זוהי דוגמא פשוטה (ולא מושלמת) של התהליך אבל הקונספט ברור: הודעות שיועברו בדרך זו יקשו מאוד על המאזינים (בטח בזמן אמת) להבין מה נכתב בהן.

שיפורים נוספים אותם אפשר יהיה להוסיף בהמשך:

1. תאריך תפוגה להודעה: שעתיים מזמן השליחה או חמש דקות מזן הקריאה (הקרוב מביניהם) כך שאם ילקח/יגנב/יוחרם המכשיר ההודעות הבלתי מוצפנות לא ישארו עליו

2. טמפלטים של הודעות בלחיצה על כפתור: "עצרו אותי", "בואו מיד לנ.צ." (עפ"י מיקום), ועוד

3. הודעות מתוזמנות: שלח הודעה בעוד עשרים דקות אם לא לחצתי על הכפתור

ועוד ועוד.

הרעיון הוא לפתח אפליקציית אנדרואיד בשלב ראשון, ואני לא יודע איך עובד הגן הסגור של אפל, אבל אם אפשר גם לאייפון. בשלב השני יוכנסו שיפורים, ואז ניתן יהיה להתחבר לפרוייקט הנוסף של התקשורת ללא הרשת הסלולרית כלל.

אם יש מישהו שמעוניין להיות חלק בצוות הפיתוח של האפליקציה, אפשר לפנות דרך ה"צור קשר" באתר או בתגובות. סביר מאוד שנצטרך אפליקציה כזו במוקדם, אם עוד לא מאוחר מדי.

Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Reddit
 • Twitter
דצמ' 24, 2011
איתמר שאלתיאל

הגיע הזמן לתג מחיר

נתניהו. מקור: donkeyhotey, CC by 2.0הגיע הזמן לתג מחיר. לא ריסוס ערבים ברכבת הקלה בגז מדמיע. לא שריפת מסגדים. הגיע הזמן לתג מחיר פוליטי.

בעוד שנה וחצי יהיו פה שוב בחירות, ובבחירות האלה יעשו הכל כדי שנשכח את הקיץ האחרון. אפשר לראות את זה כבר עכשיו. ביום שבו ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה חוק להגבלת דמי השכירות, היא העבירה חוק להגבלת התרומות לארגוני זכויות אדם. כך זה עובד. ודי כבר.

הגיע הזמן לתג מחיר. ובפוליטיקה, מחיר משלמים בדעת קהל. לכן, כהתחלה, צריך מידע. דף ארוך שמפרט את הרקורד של הממשלה הזו ושל העומד בראשה – החוקים החברתיים שהממשלה הזו הפילה, ההתבטאויות של נתניהו ושל חבר שריו, חוקים אנטי-דמוקרטיים, חוקים גזעניים, איפה ישראל נמצאת אחרי שנות נתניהו, הכל. כאשר יהיה לנו את זה, אפשר יהיה להתחיל לעבוד באמת.

חלק מהנתונים ניתן לאסוף מהמדרון, וגם זה דורש לא מעט עבודה. נתונים אחרים צריך לאסוף מהדו"חות הרלוונטיים, מכתבות ישנות, מארכיונים. אני לא יכול אפילו להתחיל לעשות את זה לבד. אני זקוק לכם. הפיצו את הפוסט הזה וכתבו בתגובות על כל מידע רלוונטי שאתם מוצאים. בטוויטר קוראים לזה "מוח כוורת". לאט לאט ניצור ארכיון מסודר. ואחריו? אחריו עוד נראה. עם מעט מזל, אנשים ישתמשו בארכיון הזה כדי ליצור סרטים, פוסטרים, פוסטים בבלוגים. עם קצת יותר מזל, עיתונאים יתחילו להשתמש בו כמסד נתונים. ואולי לא יהיה מזל בכלל, ולא יקרה עם זה כלום. אבל כדאי לנסות, לא?

Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Reddit
 • Twitter
יולי 12, 2011
noam

חוק החרם – קריאה לפעולה

אתמול עבר אחד החוקים החשוכים יותר של הכנסת הנוכחית, שבפועל אוסר על צורת מחאה שעד כה היתה מובנת מאליה. זה עוד חוק בשרשרת חוקים שנועדו לפגוע בכל מי שלא מיישר קו עם מפעל ההתנחלויות בשטחים. ואם להוסיף חטא על פשע – העונש שיוטל על מפירי החוק אינו מאסר, אלא חוב כספי מכובד (עד 30,000 ש"ח לתביעה) שיגבו באמצעות ההוצאה לפועל. אי ציות אזרחי יתקל במנגנון בירוקרטי; אין מקום לדיסידנטים.

לפני כחצי שנה שחררנו את האפליקציה "Buy No Evil" שמטרתה להעלות מודעות לאן הולך הכסף מהמוצרים שאנחנו קונים, והרשימה הראשונה שפורסמה שם היתה זו של מוצרי ההתנחלויות. בצורה פחדנית משהו כתבנו שהאפליקציה לא מיועדת לעודד חרמות מכל סוג אלא רק לידע את הצרכן ולגרום לו לבצע החלטה מושכלת.

אנחנו מתלבטים כעת מה לעשות: מצד אחד, קריאה קטנה ברשתות החברתיות אתמול בלילה הוציאה לרחובות כמאה וחמישים אנשים תוך שעה, ואולי נכון יהיה לשכב על הגדר ולספוג את התביעות, אולי זה יסייע לתנועת המחאה שהחלה להיווצר כאן. אולי החוק הזה הוא מה שדרוש כדי לעורר אנשים למעשה.

מצד שני, אין לנו את המשאבים להתמודד עם תביעות כאלה. הקמת העמותה והפרויקטים שאנחנו עובדים עליהם גוזלים מאיתנו את מעט הזמן שיש לנו, והתמודדות עם תביעות ממתנחלים זה לא משהו שנשמח להתמודד איתו.

החוק יכנס לתוקף רק בעוד כמה ימים, ברגע שיפורסם ברשומות. יש עוד סיכוי שהוא יבוטל או ידחה, אבל פרק הזמן הזה מאפשר לנו לעשות כמה דברים:

1. לפרסם את הרשימה שאנחנו מתבססים עליה: קחו אותה, עדכנו אותה, בנו עליה ממשקים ופרסמו אותה על שרתים מחוץ לישראל. תוכלו להוריד אותה מכאן.

2. לקרוא לכמה שיותר אנשים להוריד ולהתקין את האפליקציה לאנדרואיד. תוכלו לעשות את זה כאן.

3. האפליקציה מיועדת לטעון רשימות שונות, כמו למשל מוצרים שנוסו על בעלי חיים או מוצרים המיוצרים על ידי מעסיקים נצלנים – בואו נבנה את הרשימות האלה.

4. למרות שמדובר בפלטפורמה בלבד אליה אפשר לטעון כל רשימה בכל נושא, במידה ונקבל חוות דעת שהאפליקציה מפרה את החוק, נאלץ לשקול להוריד אותה מהחשבון שלנו. מכיוון שממילא התכוונו לפתוח את הקוד שלה – נחפש מישהו שירצה להעלות אותה בחזרה למרקט.

5. לצעוק, לשלוח מיילים, טוויטים, יוני דואר, לכל מקום בעולם. אולי לחץ בין לאומי יצליח להוריד את החוק הזה ולהחזיר קצת כבוד לשלטון החוק בישראל.

אם יש לכם הצעות נוספות, כתבו לנו. אם יש לכם רעיונות לפעולות נוספות, שאינן קשורות, כתבו לנו. אתמול התארגנה הפגנה מציוץ. רק מעטים מבינים כמה כוח פוליטי יש לבנאדם אחד, כשהוא מעוניין בו. נשמח לכל הצעה או פעולה. זה הזמן. זה לגמרי הזמן.

 

Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Reddit
 • Twitter
:עמודים123456»

Buy No Evil

קבלו עדכונים

באמצעות אימיילבאמצעות RSS
תרמו לנו. תמונה: stock.xchng

J14

המאבק הזה הוא של כולנו.

תגיות

4chan Accels BDS bit.ly Buy No Evil Digital Activism Decoded Fundamo Google Docs Google Forms Google Sites HBGary hollaback IP j14 Journalism in the age of data Jumo NOI notidfspokesman Redphone RSS seesmic SLAPP SMSSL SSL Tor tweetdeck TweetStats Twitter Analyzer VoIP א-תוואנה אדוארדו שובל אהוד עוזיאל או"ם אובמה אוטוסטרדת המידע אופטימיות אורן פרסיקו אזרחות זרה אחותי איילת שקד אייפון אינטרנט אינפוגרפיקה אינפורמציה איתמר ב אם תרצו אנדרואיד אנונימוס אנונימיות אנחנו אס.אס אפליקציה אקטיביזם אריאל ארכיון ארנון מוזס אתגר בוט בית-סוריכ בלוגרים בן דרור ימיני בנימין נתניהו בקעת הירדן בתים פתוחים גוגל גוגל דוקס גוגל טפסים גוגל מפות גוש שלום גזענות גיא סופט גיוס כספים גישה גלישה גרינפיס דה-לגיטימציה דו"ח גולדסטון דובר צה"ל דיוור אלקטרוני דיור דירה דני איילון דרום אמריקה האגודה לזכויות האזרח האיחוד האירופי החטטן הטרדה מינית הכצעקתה המכון לשלום של האו"ם הנהגה הסתה הפגנה הפגנות הצפנה הקרן החדשה לישראל התארגנות התארגנות קהילתית התחברות תראבוט התנדבות התנחלויות ודמוקרטית וורדפרס וידג'ט וידיאו ויזואליזציה ויקיליקס ויקיפדיה זכויות אדם חופש המידע חטטן חיפוש חרם צרכני טבלאות טוויטר טופס טכנולוגיה טרמפים יאהו יאהו-פייפס יאיר לפיד ידידי כדור הארץ ידיעות אחרונות יהודים יוסי גורביץ ימין ישראל ביתנו ישראל כץ ישראל פוסט ישראל שלי כסף כספות ליכוד ליכודניק מאבק אחד ביום מבקשי מקלט מדיה חברתית מדרון חלקלק מדריך מהגרי עבודה מועצת יש"ע מוצרים מוקד סיוע לעובדים זרים מחאה מחאה חברתית מחאת האוהלים מחסומים מידע מימון מירי רגב מכבסון מכתב מלחמה מלכ"ר מלקולם גלדוול מם ממשלה מנהיגות מעיין אלכסנדר מענק מצעד זכויות האדם מצרים משגב משחקי מחשב משטרה משטר ההיתרים משימה מתן כהן מתנדבים נווה שאנן ניתוח תעבורה נכבה נפתלי בנט נרטיב נשים סופר-מרקט סטטיסטיקות סיפור סכסוך סלולרי סמארטפון סמס סן פרנסיסקו סקייפ סקר עיראק עיתונות עכשיו עמותה עצומה עצמי ערבים ערכים פוליטיקה פטריק ריינבורוז פליטים פלסטינים פעולה אחת ביום פעילות פרובוקציה פרויקטים פרטיות פרנק הוברט פרסום פרסונליזציה ציונות צפריר בשן קהילה קוד פתוח קו לעובד קמפוס לכולנו קמפיין קריפטוס רונן שובל רועי צ'יקי ארד רועי תל רופאים לזכויות אדם ריטוויט רשימות רשת חברתית שאלון שוכרי דירות שיח שיח ג'ראח שי טובלי שינוי שי ניצן שכנוע שלטי חוצות שמאל שרת שתיל תביעה תביעת דיבה תומר פרסיקו תוסף תור תחנת כוח פחמית תחקיר תכנות תל אביב תקנון תקשורת תרגום תרומה תרומות