כל הכתבות בקטגוריית "מאבק אחד ב
מאי 24, 2011
איתמר שאלתיאל

תביעות חסרות חשיבות: תיקון טעות

אתמול, 5 דקות לפני שיצאתי מהבית, העליתי לכאן את בקשת התרומות של מתן כהן, שנפגע בעינו בהפגנה נגד גדר ההפרדה. כהן הגיש תביעה על הפגיעה, וטען שהשופטת דחתה את התביעה משום שהיא "תביעה חסרת חשיבות". אחד המגיבים הלך ומצא את פסק הדין, ומסתבר שמתן כהן לא דייק, בלשון המעטה. בפסק הדין השופטת לא מגדירה את התביעה "חסרת חשיבות". לא. היא טוענת שכהן שיקר.

אז יכול להיות שהפסיקה היתה שגויה; יכול להיות שהשופטת תיעבה את מתן כהן באופן אישי; יכול להיות שאבא שלה נורה על ידי אנרכיסט משתולל; אבל זו לא הנקודה. הנקודה היא שגם אם מתן כהן לא שיקר בבית המשפט, הוא שיקר לכל מי שקיבל את האימייל שהוא שלח. וכתוצאה מכך, אני שיקרתי לקוראים של הבלוג הזה, בבלי דעת. אני מצטער על כך. אתם מוזמנים לתרום למתן, אם אתם מעוניינים בכך. המייל המקורי מהתחברות-תראבוט נמצא מתחת לפסקה זו. אני, בכל מקרה, לא מתכוון לתרום לו. ובפעם הבאה שאקבל פנייה מהסוג הזה, אחשוב פעמיים אם להעלות אותה הנה.

***

חברות וחברים,

בפברואר 2006, בזמן הפגנה בכפר בית-סירא, נורה מתן כהן בעינו מכדור גומי שנורה על ידי הצבא הישראלי. למי שלא מכירה, או לא זוכרת, הנה כתבה אחת מאז

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3220877,00.html

בית המשפט פסק נגד תביעתו של מתן שהתעוור חלקית מפגיעה ישירה זו. זאת ועוד- הוא חייב אותו לשלם פיצויים בסך 78,000 ש".בקרוב אמור להתקיים הערעור. אך מתן כהן חייב לשלם בתוך חודש וקצת את הסכום שפסק ביהמ"ש. עדיין חסר כמחצית מהסכום. יש סיכוי שאם לא יצליח לגייס את הכסף – יישלח למאסר.מצורפת כאן הבקשה שהוא שלח אנא תרמו כפי יכולתכן, כל סכום יעזור.

שלכם – התחברות-תראבוט

פנייתו של מתן כהן:

חברים יקרים, אני כותב לכם היום בעניין דחוף.

ב-19 בנובמבר 2009 בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק נגדי בתביעה שהגשתי בעניין פציעתי במהלך הפגנה בגדה המערבית בפברואר 2006. (נוריתי, יחד עם 14 אנשים נוספים, במספר כדורים, אשר אחד מהם פגע בעיני ועיוור אותי חלקית.) [ראו קישור למעלה].

בנוסף, השופטת פסקה כי עלי לשלם 78,000 ש"ח כפיצוי למדינה, משום שתביעתי הוגדרה על ידה כ-"תביעה חסרת חשיבות".

למרות שהגשתי ערעור לבית המשפט העליון, שיידון בדצמבר 2011, אני נדרש לשלם עד תחילת יולי את יתרת הסכום שעדיין לא שילמתי. הצלחתי לשלם כמחצית הסכום בעזרת תרומות שאספתי לפני מספר חודשים, אולם אם לא אצליח לשלם את מלוא היתרה יש חשש שאאסר.

אודה מאד לכל מי שיוכל לעזור בבקשה זו, בכל דרך שימצא לנכון. אפשר לתרום באמצעות פייפאל לכתובת:

matankohen2@gmail.com

או באמצעות הקישור הבא:

http://www.awalls.org/donations

אנא ציינו בתרומתכם כי היא מיועדת לעתירתו של מתן כהן.

תודה רבה לכולם,

מתן

Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Reddit
 • Twitter
אפר' 19, 2011
איתמר שאלתיאל

מאבק אחד ב: כל השוכרים ערבים זה לזה

שני אנשים שונים שלחו לי בחודש האחרון קישור למפת גוגל בשם "כאן גרים בכיף?". הרעיון מאחורי הפרויקט פשוט ומוצלח – אנשים מסמנים דירות בעייתיות ואת סוג הבעיות על גבי המפה, כדי להועיל לשוכרי דירות אחרים.

השירות הזה הוא התוספת ההגיונית ל-Citip, אתר שמרכז חוות דעת של גולשים על דירות להשכרה. במקום שכל משכיר יעמוד לבד, קהילה שלמה מתגייסת לספר לו על בעלי הבית, מפגעים סביבתיים ובעיות בדירה. כדי להוסיף מידע למפה צריך לשלוח מייל ל-dira0709 בג'ימייל.

הבעיה העיקרית בפרויקט הזה היא הסיכון שבמידע לא אמין, שנשלח במטרה לפגוע בבעלי דירות. עם זאת, נראה לי שהסיכוי לכך אינו גדול, לפחות בשלב זה, והפוטנציאל של המפה הזו שווה את זה. כי באמת שהגיע הזמן שמישהו יקח את שוכרי הדירות בישראל ויהפוך אותם לקהילה אחת. עם מעט מזל, בשלב הבא הקהילה הזו תתחיל להיאבק לא רק על כל דירה ודירה, אלא על מצבם הכללי של שוכרי דירות בישראל.

דבר אחד נוסף

עד כה הצלחנו לאסוף 3,200 שקלים בתרומות. אני רוצה להודות לכל מי שתרם עד כה, ומבטיח לעדכן לגבי התפתחויות נוספות בעניין העמותה.

Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Reddit
 • Twitter
מרץ 23, 2011
איתמר שאלתיאל

מאבק אחד ב: פעולה קטנה נגד תביעת דיבה קנטרנית

שי טובלי, גורו ברבע שנקל, הגיש תביעת דיבה נגד תומר פרסיקו, שאם אינכם מכירים את הבלוג שלו עדיין כדאי שתעשו זאת מיד. טובלי דורש בתביעה 220 אלף שקלים, והוא תובע גם להוריד כבר עכשיו את הפוסטים שעוסקים בו. תומר מנסח היטב למה התביעה הזו מסוכנת:

ראשית, מדובר בפגיעה ממשית באפשרות של פרסום מידע, ובמשנה תוקף פרסום מידע באינטרנט, על ידי אנשים כמוני. שהרי טובלי לא תובע כלי תקשורת כמו אתר מעריב, עיתון הארץ או ערוץ 2 שפרסמו בעבר כתבות מאוד לא מחמיאות עליו (למשל זאת, או זאת). הוא תובע בלוגר, שמפרסם רשימות בבלוג פרטי, ללא יועץ משפטי וללא גב כלכלי. כלומר טובלי לא תובע את מי שבאמת פרסם, בצורה מאסיבית, בהפצה המונית, מידע לא מחמיא עליו, אלא את מי שנוח לו לתבוע, את מי שנוח לו לאיים עליו.

בהמשך לכך, שנית, זאת פגיעה בחופש הביטוי מכיוון שטובלי מצפה שאכנס ללחץ, ומיד אפתח במשא ומתן ואסכים להוריד את הרשימות שלי בתמורה לביטול התביעה. טובלי יודע שאין לי כסף לשלם במקרה שאפסיד. הוא יודע שבקושי יש לי כסף לממן הגנה. אני הרי חי ממשכורת של מורה בתיכון ומלגת דוקטורנט באוניברסיטה. כלומר, נוח לו לתבוע אותי גם בגלל שהוא לא מפחד ממני, ונוח לו לתבוע אותי גם בגלל שהוא חושב שאני מפחד ממנו.

שלישית, טובלי דורש מבית המשפט שיורה לי להוריד את הרשימות עוד לפני פתיחת המשפט בענינינו (למביני עניין, הוא ביקש צו עשה זמני). כלומר הוא אפילו לא מוכן לחכות עד שבית המשפט יפסוק מי מאיתנו צודק, אלא מחפש להשתיק אותי כבר עכשיו. אני כמובן טוען שכתבתי עליו אמת, ואם אכן כך, הרי שמה שכתבתי חיוני מאוד לטובתו ולשלומו של הציבור. מדובר, אם כן, בפעולה אלימה, וזאת מאדם שמטיף לשלום ואהבה.

עכשיו, אתם יכולים גם לעזור. יש כפתור תרומה חדש ב"לולאת האל", ואתם מוזמנים לסייע כמיטב יכולתכם. לא רק מאהבת תומר או משנאת טובלי, אלא גם בגלל שתביעות SLAPP הפכו לנשק המועדף של שרצים שונים, והגיע הזמן לשים לזה סוף. אז אולי תרומה לתומר לא תשנה את המגמה, אבל היא התחלה. ואם אתם חושבים על צעדים משמעותיים יותר, אשמח לדעת.

Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Reddit
 • Twitter
:עמודים12»

Buy No Evil

קבלו עדכונים

באמצעות אימיילבאמצעות RSS
תרמו לנו. תמונה: stock.xchng

J14

המאבק הזה הוא של כולנו.

תגיות

4chan Accels BDS bit.ly Buy No Evil Digital Activism Decoded Fundamo Google Docs Google Forms Google Sites HBGary hollaback IP j14 Journalism in the age of data Jumo NOI notidfspokesman Redphone RSS seesmic SLAPP SMSSL SSL Tor tweetdeck TweetStats Twitter Analyzer VoIP א-תוואנה אדוארדו שובל אהוד עוזיאל או"ם אובמה אוטוסטרדת המידע אופטימיות אורן פרסיקו אזרחות זרה אחותי איילת שקד אייפון אינטרנט אינפוגרפיקה אינפורמציה איתמר ב אם תרצו אנדרואיד אנונימוס אנונימיות אנחנו אס.אס אפליקציה אקטיביזם אריאל ארכיון ארנון מוזס אתגר בוט בית-סוריכ בלוגרים בן דרור ימיני בנימין נתניהו בקעת הירדן בתים פתוחים גוגל גוגל דוקס גוגל טפסים גוגל מפות גוש שלום גזענות גיא סופט גיוס כספים גישה גלישה גרינפיס דה-לגיטימציה דו"ח גולדסטון דובר צה"ל דיוור אלקטרוני דיור דירה דני איילון דרום אמריקה האגודה לזכויות האזרח האיחוד האירופי החטטן הטרדה מינית הכצעקתה המכון לשלום של האו"ם הנהגה הסתה הפגנה הפגנות הצפנה הקרן החדשה לישראל התארגנות התארגנות קהילתית התחברות תראבוט התנדבות התנחלויות ודמוקרטית וורדפרס וידג'ט וידיאו ויזואליזציה ויקיליקס ויקיפדיה זכויות אדם חופש המידע חטטן חיפוש חרם צרכני טבלאות טוויטר טופס טכנולוגיה טרמפים יאהו יאהו-פייפס יאיר לפיד ידידי כדור הארץ ידיעות אחרונות יהודים יוסי גורביץ ימין ישראל ביתנו ישראל כץ ישראל פוסט ישראל שלי כסף כספות ליכוד ליכודניק מאבק אחד ביום מבקשי מקלט מדיה חברתית מדרון חלקלק מדריך מהגרי עבודה מועצת יש"ע מוצרים מוקד סיוע לעובדים זרים מחאה מחאה חברתית מחאת האוהלים מחסומים מידע מימון מירי רגב מכבסון מכתב מלחמה מלכ"ר מלקולם גלדוול מם ממשלה מנהיגות מעיין אלכסנדר מענק מצעד זכויות האדם מצרים משגב משחקי מחשב משטרה משטר ההיתרים משימה מתן כהן מתנדבים נווה שאנן ניתוח תעבורה נכבה נפתלי בנט נרטיב נשים סופר-מרקט סטטיסטיקות סיפור סכסוך סלולרי סמארטפון סמס סן פרנסיסקו סקייפ סקר עיראק עיתונות עכשיו עמותה עצומה עצמי ערבים ערכים פוליטיקה פטריק ריינבורוז פליטים פלסטינים פעולה אחת ביום פעילות פרובוקציה פרויקטים פרטיות פרנק הוברט פרסום פרסונליזציה ציונות צפריר בשן קהילה קוד פתוח קו לעובד קמפוס לכולנו קמפיין קריפטוס רונן שובל רועי צ'יקי ארד רועי תל רופאים לזכויות אדם ריטוויט רשימות רשת חברתית שאלון שוכרי דירות שיח שיח ג'ראח שי טובלי שינוי שי ניצן שכנוע שלטי חוצות שמאל שרת שתיל תביעה תביעת דיבה תומר פרסיקו תוסף תור תחנת כוח פחמית תחקיר תכנות תל אביב תקנון תקשורת תרגום תרומה תרומות