דצמ' 19, 2010
איתמר שאלתיאל

כמה מלים על הקמפיין החדש של גרינפיס ישראל

צילומסך מאתר הקמפיין מספר "בלוגרים מובילים", ביניהם עבדכם, קיבלו היום אימייל מגרינפיס ישראל. האימייל מבשר על קמפיין חדש של הארגון, "בשיתוף עם "שורת אומנים וידוענים כמו יוסי שריד, מירה עווד, משה איבגי, בר רפאלי, אלי פיניש, מוש בן ארי, לירז צרכי, יעל גולדמן, שלישית מה קשור, עודד קטש, אחינועם ניני, דנה ספקטור, רוני דואני ואפרת גוש". כל אלו, עולץ המייל, "הצטלמו עבורנו כאשר הם קבורים בפחם".

בפסקה השניה כבר כתוב למה הידוענים ומדוע הפחם. בקרוב הוועדה בראשות מנכ"ל האוצר ,חיים שני, אמורה להמליץ לממשלה אם להקים תחנת כוח פחמית נוספת בישראל. בגרינפיס נגד. אני, אישית, לא מבין בזה בשיט.

בפסקה השלישית, המודגשת, נכתבו המלים הבאות: "אין לי ספק כי לך, ככותב בלוג ומשפיע על דעתם של אזרחים רבים בישראל, יש היכולת לעזור לנו לנצח במאבק נגד הקמת התחנה הפחמית אשר ללא ספק תסכן את בריאות הציבור ותאיץ את תופעת שינויי האקלים וההתחממות הגלובלית".

יוסי גורביץ (החברים של ג'ורג'), התרתח קמעא, ושלח לארגון את מייל התגובה הבא:

לפני כשעה, קיבלתי – כמו הרבה בלוגרים אחרים – מכתב מתחנף, יהיר ומנוסח רע מטעם תנועת גרינפיס. להלן תשובתי.

וואו, איפה להתחיל?

ניסיתם להציק לי בטוויטר. אמרתי לכם שאין לי זמן. זה לא הספיק לכם, אז פתחתם בהתקפה אישית. נאלצתי להסביר שאתם ממש לא מעניינים אותי ושאין לי כל עניין במאבקים שלכם. עכשיו זה?

אני לא יודע מי אחראי אצלכם על שיווק ברשת, אבל מי שזה לא יהיה, כדאי שיידע כמה דברים:

א. אם אתם שולחים מכתב לערימה של בלוגרים, נסו לגוון את הטקסט ולהתאים אותו לכל בלוגר. אחרת, תוך חצי שעה ידעו כולם ששלחתם מכתב שטאנץ.

ב. בבואכם לנסח מכתב, אנא הקפידו שהביטוי "שלום <Full Name> " לא יופיע בראש המכתב, ובמקומו נוסח מקובל יותר, כמו, למשל, "שלום יוסי גורביץ".

ג. אם אתם מנסים לשכנע אותי שאני בלוגר רציני ומשפיע ועל כן חייב לסייע לכם, רצוי לא לציין את העובדה שאתם מעמידים אותי באותה שורה עם "שורת אומנים וידוענים כמו יוסי שריד, מירה עווד, משה איבגי, בר רפאלי, אלי פיניש, מוש בן ארי, לירז צרכי, יעל

גולדמן, שלישית מה קשור, עודד קטש, אחינועם ניני, דנה ספקטור, רוני דואני ואפרת גוש". הטעם שלנו כנראה שונה, אבל אני לא מרגיש מוחמא מאזכור באותה נשימה כמו רוני דואני או "ידוענים" אחרים.

אודה לכם אם תסירו אותי מרשימת התפוצה שלכם, ולא תטרידו אותי יותר לעולם. אם ארצה לקבל ממכם מידע, דבר שאני מטיל בו ספק, אפנה אליכם.

בהתאם לבקשתכם, כיתבתי כמה בלוגרים מובילים על המייל הזה.

שיהיה לכם יום טוב,

יצ"ג

גם בטוויטר, כצפוי, המייל נהנה משיעור מסוים של תגובות עוינות (כאן, כאן וכאן, למשל), ויש לי תחושה שאני היחיד מבין ה"בלוגרים המשפיעים" שאשכרה כותב על זה פוסט עכשיו, וסביר להניח שהם ייחלו לפוסט אחר.

עכשיו, אין לי בעיה לקבל אימיילים, גם מארגונים שאני לא מכיר. באמת. יש לי דקה לשמוע על תחנת הכוח הפחמית, ואני מוכן להניח שלולא זה היה חשוב, האימייל הזה לא היה נשלח אלי. אבל רבאק, יש דרך לעשות את זה כמו שצריך.

אז הנה כמה טיפים בסיסיים לדיוור אלקטרוני, תפורים במיוחד לשימושם העתידי של גרינפיס-ישראל, ארגון משפיע.

א. פרסונליזציה

כל תוכנת דיוור אלקטרוני נורמלית אמורה לאפשר לכם לבצע סגמנטציה של רשימת התפוצה על סמך המידע שבידיכם. אם אתם שולחים דיוור מותאם אישית, ודאו שיש לכם את הנתונים הנדרשים. אם אין לכם את ה<שם מלא> של הנמען, יכול להיות שכל מה שהוא יראה זה את התג המצחיק הזה. זה נכון פי עשרים אם אתם שולחים את הדיוור למספר מצומצם של בלוגרים או עיתונאים, למען השם.

ב. נימוס

אם זו הפעם הראשונה שאתם שולחים לי מייל, ומייל שמעולם לא ביקשתי לקבל, אתם יכולים, לכל הפחות, להתנצל. מה שאתם עושים גובל בספאמינג, גם אם הוא חשוב. משפט הפתיחה שלכם צריך להכיל שני דברים: התנצלות והבטחה שלא אקבל מכם עוד אף מייל שלא ביקשתי, אלא אם ארשם לרשימת התפוצה שלכם. מי יודע, אולי אפילו הייתי נרשם.

ג. תוכן

ברור לי מדוע הפסקה הראשונה בקומוניקט שנשלח לעיתונאים מציגה את הקמפיין החדש שלכם. אבל שלחתם את האימייל לבלוגרים, רובם בלוגרים פוליטיים. למה אתם מניחים שדווקא קמפיין הסלבריטאים שלכם יעניין אותנו? אתם באמת רוצים שנכתוב על הקמפיין או שאתם רוצים שנכתוב על תחנת הכוח החדשה? זה נכון שבעתיים כאשר הנושא שבו אתם עוסקים אינו מוכר מספיק. במלים אחרות, גם אם אתם מתעקשים להתמקד בקמפיין שלכם, מטרת הקמפיין צריכה להופיע לפני שמות האנשים שמשתתפים בו.

האימייל של גרינפיס היה בנוי הפוך לחלוטין. במקום להסביר תחילה מדוע אנחנו מקבלים את המייל הזה, בגרינפיס תחבו את המידע לפסקה השלישית. במקום להסביר אחר כך מה הם רוצים, בעצם, בגרינפיס תחבו את המידע לפסקה השניה. ובמקום לשמור לסוף את הקמפיין ורשימת המשתתפים בו, בגרינפיס בחרו לשים זאת למעלה, בראש האימייל.

בסוף בסוף, אגב, מסתבר שבגרינפיס גם "השיקו" (למה תמיד משיקים בארץ הזאת?) אתר, שמאפשר לגולשים לקבור את עצמם בפחם, ולקרוא לראש הממשלה שלא לאשר הקמת תחנת כוח פחמית נוסף. הנה הקישור לאתר, למקרה שזה מעניין אתכם. שימו לב לכתובת המסובכת, שוודאי תהפוך את האתר הזה ללהיט.

ד. תחזוק רשימה

אם הצלחתם לעצבן מישהו בטוויטר מספיק כדי שהוא לא ירצה לשמוע מכם יותר, אולי זה לא רעיון טוב לשלוח לו אימייל. פשוט, הא?

Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Reddit
 • Twitter

38 תגובות

 • [...] This post was mentioned on Twitter by Itamar Sha'altiel. Itamar Sha'altiel said: RT @activismos: פוסט חדש באקטיביסמוס | כמה מלים על הקמפיין של גרינפיס ישראל cc @ygurvitz @shari @roee_r @idokius http://bit.ly/gh6qsd [...]

 • היית צריך לשים לינק לאקטיב טרייל בדיוור אלקטרוני :)

  הבעיה היא יותר מעמיקה מניסוח המייל, אני חושבת.
  אם גרינפיס היא הדוגמה לארגון, ואני הדוגמה לבלוגרית, הרי שהיחצ שלהם עשה כאן עבודה רשלנית ממש. מעולם לא נתתי ולו סיבה אחת לחשוד כי נושאי איכות הסביבה מעניינים אותי. לא כתבתי על זה ולא הגבתי פומבית בשום צורה אחרת. הסיבה היחידה שקיבלתי את המייל היא שאני נמצאת באיזו רשימה עלומה של "בלוגרים". אני משערת כי כל בלוגר שאיכות הסביבה קרובה ליבו ולפעילותו היה מתרגז פחות. יחצ יותר הגיוני היה פועל כראוי ושולח את המייל הזה רק לבלוגרים רלוונטיים לנושא, ולא לכל בלוגר "פוליטי" או משהו כזה.

  ומלבד זאת, יש משהו ממש מוזר בהקבלה שהם עושים בין רוני דואני לבין יוסי גורביץ. לסלבס כמו אלו שצויינו ברשימה חייב להיות יחס דואלי לקמפיינים יחצניים. מי שניזון ולו חלקית מהזוהר חייב לאכול את החרא של הזוהר כדי להמשיך לקיים את עצמו כפיגורה. יוסי, לעומת זאת, זוכה לאותה הפנייה אליה זכתה רוני דואני, אבל הוא לא חייבים כלום לקמפיינים יחצניים. לא מהם הוא מקבל את כספו ולא מהם ניזונה הפיגורה שלו. הוא מקיים אותה בעצמו, בתוך עולם שהוא יצר וממשיך לייצר. ולכן, הכשל הוא ממש מבני.

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  א. לינק לאקטיב טרייל – חשבתי על זה, אבל לא משלמים על SEO :)
  ב. אני באמת לא יודע למה הם פנו לבלוגרים מסוימים ולא לאחרים. אבל אני מוכן להניח שהם האמינו שגם בלוגרים פוליטיים ימצאו עניין במסר שלהם.
  ג. לגמרי.

  [Reply]

 • ועוד נקודה אחת שהיתה חסרה לי במייל של גרינפיס, שנכנסת תחת כותרת ה-"תוכן" שלך. ואולי את הכותרת שלך צריך לכנות "מבנה", כי במכתב של גרינפיס לא היה, בעצם, תוכן.
  כלומר, בשום שלב לא הובאו במייל טיעונים או מידע רלבנטי לגבי נושא התחנה הפחמית. פחם זה רע? למה זה רע? אפילו את שביבי המידע המוטה שלרוב יש בקומוניקטים, כמו ציטוטים סלקטיביים ממחקרים כאלה ואחרים, לא היה שם. הם משחקים כאן על השם שלהם כארגון ירוק, אבל לא ניסו בשום צורה – חוץ מאשר משקל הסלבריטאות המעורבת – *לשכנע* אותך, ואת שאר הבלוגרים. כי מי צריך לשכנע? רק צריך שתעתיק את הקומוניקט אליך לבלוג ותתחיל לאסוף לייקים, לא? זה קמפיין ויראלי.

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  כן, נכון. התעלמתי מזה בגלל שקיוויתי שאולי יש יותר תוכן באתר המאבק שלהם. ראיתי שאין כשקישרתי אליו, אבל שכחתי לציין את זה בפוסט. צודק לגמרי.

  [Reply]

 • שמע, לא קבלתי מייל כזה מהם אבל אני תומך של גרינפיס שנים. נראה לי קצת הזוי לתקוף אותם כאילו היו בנק לאומי לא פחות. סה״כ מדבר מטרה חיובית שלקתה בכמה כשלים לא כאלה רציניים בדרך בה היא מסתה להגיע ליעדה.
  נראה גם שניסו להתייחס אליך כמו עיתונאי ולא כמו חבר וזה דבר חיובי, לא?
  בכל מקרה, קצת מגעילה אותי התגובה של יוסי להם. היה לי הרושם שהשליחות שלכם כבלוגריפםהיא מעבר לקטילת ארגונים שעושים כמה פאשלות קטנות שמרגיזות אתכם. זה פאקינג מייל. או שזה היה תירוץ לכתוב פוסט על דיוור לארגונים?
  אני תורם כבר 4 שנים מאז שנותי כסטודנט לגרינפיס סכום של 30 שח בחודש. כלומר 1440 שח סה״כ ואני מרוצה מהם. לא מושלם אבל מרוצה וסומך עליהם שיעשו עם הכסף הזה דברים חיובים ובמקום לשבח אותם על פעילותם אתה רק גורם נזק למאבק שלדעתי הוא חשוב ביותר וחבל שאתה לא טורח לבדוק על המאבק נגד התחנה הפחמית. מאבק שהוא אגב משותף למגמה ירוקה בה אני פעיל

  [Reply]

  mux2000 Reply:

  גרינפיס פועלים למען המטרה הנכונה. אין ספק בכך, ויש לתמוך במאבקם הצודק. לשם כך ראשית יש להפנות לתשומת ליבם שהקמפיין הנוכחי שהם מנהלים סובל מבעיות מסויימות. אני מבין למה איתמר בחר לדבר על זה.

  הבלוג הזה, אקטיביסמוס, עוסק בעיקר באיך לנהל מאבקי רשת כמו שצריך – ולפעמים חשוב להביא דוגמא שלילית, גם כדי שמי שעושה את זה רע אולי ילמד וישתפר, ובעיקר כדי ללמד את מי שרוצה לעסוק בכך מחר איך אפשר לעשות את זה כמו שצריך.

  הטון של הפוסט היה קצת מזלזל גם לטעמי, אבל נראה לי שברור שהביקורת נגעה לצורה, לאיך שהם הציגו את עצמם ואת הקמפיין שלהם, ולא לתוכן, שכפי שאמרתי, די מוסכם על הכל.

  [Reply]

  גיל Reply:

  אם המטרה הנעלה של הבלוג היא לבקר קמפיינים וללמוד מהם, לא ראיתי מילה של ביקורת מלבד המייל הזה, שהגיע לבטח כמה עשרות או מאות של בלוגרים. את האתר כולם יכולים לראות והוא הקמפיין הציבורי. חבל שאתה לא טורחים בכלל, למען ההגינות אפילו, לדבר על זה. אבל זה בחירה שלכם

  [Reply]

  יוסי גורביץ Reply:

  כאמור, המייל הזה הגיע אלי אחרי שהם ביקשו ממני בטוויטר להגיע לאירוע שלהם, סירבתי בנימוס, הם ביקשו שוב, עדיין סירבתי בנימוס, ואז הם העלו איזו האשמה אווילית, משהו בנוסח של "אין לך זמן אלינו ובכך אתה אחראי לאסון הסביבתי". אחרי זה הבהרתי להם, לא בנימוס, שאני לא רוצה לשמוע מהם יותר. רציתי להעיר משהו על כך שאם אני מקבל מהם עוד פניה, אני פונה לקומנדו הצרפתי בבקשה שיטביע להם עוד ספינה, אבל ירדתי מזה. ועכשיו זה. לאנשים יש זכות לא להיות מוטרדים גם על ידי ארגונים שמישהו חושב שיש בהם טעם.

  [Reply]

  גיל Reply:

  ראיתי את הויכוח בטוויטר. קודם כל, אתה מגזים בטירוף. הם לא אמרו את זה. בדקתי עכשיו. קצת מציק לי שאתה כ"כ עוין וחסר סבלנות לארגונים שמנסים להתחבר לרשתות חברתיות. בגלל אנשים כמוך הרבה ארגונים לא מצליחים להתאקלם כי הם מנסים ואתה נותן להם סטירה מצלצלת.
  באמת, אני חושב שאתה עושה שירות רע מאוד לארגונים חברתיים-סביבתיים שמנסים להשפיע באמצעות המדיה החברתית. ואגב, אני שמח שירדת מהתגובה עם הקומנדו, נראה לי קצת דוחה לכתוב כזה דבר אחרי שפעיל שלהם מת שם.
  ואגב, לא ראיתי שכתבת בטוויטר שאתה לא רוצה להיות ברשימת התפוצה שלהם. ואם אתה לא רוצה שישלחו אליך מיילים בגלל הבלוג, אז אל תפרסם את המייל שלך או אל תהיי בלוגר. אל תגידו : אני לא עיתונאי, אני לא רוצה מיילים. אתה פתחת בלוג. אתה מעין איש ציבור. אז די עם השטויות

  [Reply]

  יוסי גורביץ Reply:

  ספציפית, אם לדייק, כתובת המייל שלי לא מופיעה בבלוג. גם אם היא היתה מופיעה בבלוג, זה לא נותן להם רשות לפנות בנושא התחנה הפחמית, אחרי שאמרתי להם שהנושא לא מעניין אותי. ואם הם שולחים אלי מייל למרות זאת, ומצליחים באותה הזדמנות אפילו לא לשים לב לשם שלי, ודוחפים אותי באותה ערימה עם סלבריטאים – אז אני חושב שמגיע להם כל מה שהם קיבלו.

  אני מקבל די הרבה מיילים מארגונים חברתיים. לעיתים, תופתע לשמוע, המיילים האלה מתרגמים לפוסטים. אף אחד מהם לא פעל בצורה כל כך חובבנית וכל כך "מגיע לי פטור מנימוס בסיסי כי אני חברתי" כמו גרינפיס, ואף אחד מהם לא קיבל עד כה תגובה דומה.

  יוסי גורביץ Reply:

  הם כתבו "אנחנו חוששים משינוי אקלים כתוצאה מהקמת תחנה פחמית נוספת באשקלון. חבל שאתה חושש מהזמנה לתערוכה". זה די זה, חוששני.

  http://twitter.com/#!/GreenpeaceISR/status/6307202159611904

  וגם זה: "בנימה אישית, קצת הפריע שסרבת לקבל הזמנה. אנו סה"כ פועלים למענך ולמען העולם. אנחנו פועלים כבר כמעט 40 שנה בעולם ויותר מעשור בארץ."

  http://twitter.com/#!/GreenpeaceISR/status/6323486779768834

  גיל Reply:

  אני עדיין חושב שהגזמת. מה לעשות. אתה בלוגר, לדעתי יש להם הזכות לפנות אליך. אם אתה חושב שבאמת הטרידו אותך, לך לעו"ד ותתבע אותם. בוא נראה אם תנצח. ושוב, גרינפיס עשו טעות. אפילו קשה במובן מסוים מבחינתם, אבל התגובה לטעמי מוגזמת. אני רק רציתי לנהל פה דיון שבו יובהר לקוראים אחרים מה באמת קרה. ועובדה, הוצאתי את ההתנצלות מאיתמר שלדעתי חשובה. יש שם אנשים בגרינפיס שעובדים קשה, ויש להם תורמים כמוני וכמו בערך עוד 50 חברים שלי מהאוניברסיטה ועוד אלפי ואלפי תומכים, בניגוד אולי למה שאתה חושב. ולי, היה חשוב להבהיר את העניינים. זה הכל.

  איתמר שאלתיאל Reply:

  הי גיל,

  ראשית, צודק. הטון לא היה במקום. לפעמים שוכחים שיש בני אדם מאחורי כל המיילים האלה, ואני מתנצל.

  אבל הניסיון להתייחס אלי כמו עיתונאי הוא לא חיובי. עיתונאי מקבל תשלום עבור העבודה שלו. אני לא. המייל הפרטי שלי הוא המייל הפרטי שלי, ואם בכוונתך לפנות אלי מבלי שהכרתי אותך קודם, לכל הפחות תהיה מודע לכך שעברת כאן גבול.

  וכמו שמוקס אמר בתגובה, הייתי אולי דן על המאבק נגד התחנה הפחמית לו המייל של גרינפיס היה מציין סיבות לתמוך במאבק הזה.

  [Reply]

  גיל Reply:

  אם אתה לא רואה בלוגרים כמעין עיתונאים, אז אני לא יודע באיזה עולם אתה חי והאם אתה יודע מה קורה בבלוגספירה הלא-ישראלית. ואם כן, אז אני מציע שתשקול מחדש את העמדה שלך.
  עוד דבר, אני הייתי מעדיף לקרוא בלוג קצת פחות דטרמינטיבי ועם קצת יותר ענווה. אין בלוג שאני יותר אוהב לקרוא מאשר הבלוגים שלך ושל יוסי ויש לי הרגשה שאתם רק פוגעים בעצמכם עם כאלה פוסטים.
  תסתכל על מה שכתבתי ליוסי עכשיו. המייל שלך הוא לא פרטי כשאתה מפרסם אותו בבלוג שלך. זה מגוחך. אי אפשר להיות חסין ממיילים כשאתה מפרסם אותם ועוד כשאתה בלוגר יחסית משפיע, לפחות ביחס לבלוגרים בישראל.

  ואגב, גרינפיס בסופו של דבר קבלו חשיפה, ולדעתי אין כזה דבר חשיפה גרועה כי טראפיק לאתר שלהם הם קבלו.

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  אם אני מפרסם את המייל שלי, זה לא אומר שלכל אחד יש רשות להשתמש בו. זו בדיוק, אבל בדיוק, הנקודה שאני מנסה להעביר כאן.

  ואם אין דבר כזה "חשיפה גרועה", אז למה אתה מתמרמר?

  גיל Reply:

  זה לא הנקודה. אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה. אבל, אתה מתיימר לבקר את גרינפיס על בסיס כך שהפוסט ישמש עזר לארגונים, וגם לגרינפיס. אבל, לי נראה שפספסת את העיקר. אתה יכול לכתוב על כמה הם גרועים כל היום. לא אכפת לי. אני אומר לך כקורא מחויב מה הייתי רוצה לקרוא. זה בדיוק המקום של תגובות, לא?

  איתמר שאלתיאל Reply:

  ובאותה מידה אתה יכול לכתוב על כמה הפוסט הזה נהדר ושימושי. אתה יכול לכתוב כמה הוא מפספס את העיקר כל היום. לא אכפת לי. אני אומר לך ככותב מחויב מה הייתי רוצה לקרוא. זה המקום של תגובות, לא?

  ובמלים אחרות, אני לא עובד בשבילך. זו אינה תכנית כבקשתך.

  יוסי גורביץ Reply:

  ודאי שיש חשיפה גרועה. הנה, זו דוגמא לחשיפה גרועה.

  גיל Reply:

  נו באמת, זה מה שאמרתי? לא. אם אתה לא רוצה תגובות מקוראים, אל תפתח את הבלוג לתגובות. הפוסט הזה אגב היה בהחלט שימושי מבחינות מסוימות וגם נהדר מבחינות מסוימות. רק הציק לי הדרך בה מתייחסים לארגון גרינפיס. גם בטוויטר, לא מדובר בעשרות אנשים של רעש. אתה פשוט מגזים. זה אותם החשודים המיידים, 3-6 בלוגרים טרחניים, אולם כותבים נהדר, אבל ללא ספק תוקפים כדי לתקוף ומתרגזים כדי להתרגז. אולי פעם אחת תנסה לחשוב שניה על המשפט הזה.

  אבל עזוב, גם לי אין כוח להגן על גרינפיס כל כך הרבה, יש גבול

  גיל Reply:

  יוסי, זו חשיפה גרועה. רק חבל שיש מעט מאוד מאוד אנשים שקוראים את הפוסט הזה. בסופו של דבר יש לי ההרגשה שיש בלוגרים עם שיכרון-כוח, ועוד בלי הצדקה

  איתמר שאלתיאל Reply:

  גיל, זה די מדהים שאתה לא מסוגל להתייחס לביקורת שהפוסט העלה כביקורת לגיטימית. זה לא שכרון כוח, זו ביקורת. אתה מוזמן שלא לקבל אותה, אבל הטלת הספק האוטומטית במניעים ובאישיות של כותב הביקורת לא מוציאה אותך טוב.

  גיל Reply:

  לא אכפת לי איך אני יוצא. לא מכיר אותך, לא אכיר אותך ולכן לא מעניין אותי. אתה יודע, זה יתרון חביב של האינטרנט. בכל מקרה, אני כן חושב שפעלתם ממניעים לא הכי כשרים. מה לעשות, את הדעה האישית שלי לא תוכל לשנות. וחבל שכל מה שנותר לך לעשות זה להמציא לי כינויים בטוויטר. אני האמת סטודנט צעיר שקורא בלוגים, די נורמטיבי, קורא את התחת, אפילו הייתי מגייס ברחוב עבור גרינפיס, ותורם את מה שנותר לי מהמשכורת אחרי השכ"ד לגרינפיס והם חשובים לי. אם אתה מפרש את זה כהטרדה אז תמחק את התגובות, אל תענה לי ותשלח את המשטרה לכתובת אי פי שלי. די כבר עם השטויות שאתה כותב בטוויטר על התגובות האלה, זה פשוט מביך

  איתמר שאלתיאל Reply:

  גיל, אין לי כוונה למחוק את התגובות שלך. נראה לי שהן מדברות בעד עצמן.

 • ואגב. הכתובת לא מסובכת
  Face.org.il
  איך זה מסובך? סה״כ שמו מעקב על הלינק. לא?

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  אבל אם אתה שולח לי לינק, ואתה רוצה שאני אשתמש בו, אולי כדאי לוותר על המעקב, לא?

  [Reply]

  גיל Reply:

  אני לא שלחתי לינק, אתה צודק. אבל הדומיין שלהם טוב.

  ואגב, אני שם לב שאתה מעלה את כל הביקורות שיש כלפי הקמפיין אבל דבר אחד טוב לא אמרת. מתי היה כזה אפליקציה בישראל עם פלאש ומצלמה, וניסיון לקרב בין פוליטיקאים, סלבריטאים ואזרחים? שמע, אני מרגיש כאילו פספסתם גם דברים מהם אפשר היה ללמוד.

  הבלוגרים בשאר העולם הם עיתונאים .הפינגטון פוסט הוא בלוג אבל הוא גם עיתון. רק בארץ הבלוגרים הם חבורה של אנשים, בעלי מודעות עצמית גבוהה עם רצון לשנות סדר יום, אבל בד"כ בוחרים להתלונן ולדבר על רק מה שמרגיז אותם. זה קצת מבאס. יש לך וליוסי גורביץ פוטנציאל מטורף ואתם מבזבזים אותו לדעתי על rubbish.
  מה שהפריע לי זה חוסר היכולת שלך גם לפרגן כשצריך. האתר למשל מקשר ממש טוב לדעתי בין פייסבוק וטוויטר לבין הממשק שהם בנו. גם הרעיון של הגרלת חולצות כדי לקדם את האתר וגם העיצוב, לדעתי הוא מצוין.

  הקמפיין עצמו כן קצת יבש כי אף אחד לא שם באמת על תחנה פחמית נוספ ועוד באשקלון. אבל במקום לדבר על זה, או על מה אפשר ללמוד ממה שגרינפיס ישראל עשו, בחרת להתמקד במייל אחד ששלחו לבלוגרים. אני זוכר שהם שלחו לי מייל על תערוכות שהם עשו וראיתי את זה בכל החדשות. נראה לי שהמייל הזה די שולי ואתה שמת את זה במוקד הניינים

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  כאמור, יש יותר מהבדל אחד בין בלוגרים לעיתונאים, גם בארץ וגם בחו"ל. אבל אני לא חושב שאתה יכול להשוות בין ההפינגטון פוסט לבין הבלוג הזה. אני לא מתפרנס מהבלוג, ומעדכן אותו בין לימודים לעבודה. אין שום סיבה שהבלוג הזה ישמש כהצדקה לספאמינג. באמת שאין. ואם הקמפיין שלך חשוב בעיניך, ואתה בכל זאת רוצה לשלוח מייל, עשה זאת בזהירות הנדרשת.

  כמו כן, הסיבה שכתבתי דווקא על המייל הזה היא שהוא היה במרכז העניינים במשך שעתיים בטוויטר. הוא עורר רעש, רעש לא חיובי, וניסיתי להסביר למה. מן הסתם אפשר עוד לכתוב לא מעט על הקמפיין ומה שנעשה בו. אבל, כאמור, אני עובד ולומד, ויש לי זמן מצומצם. אם אתה רוצה, אתה יותר ממוזמן לכתוב על הקמפיין של גרינפיס בעצמך ולהדגיש את הנקודות החיוביות בקמפיין. אשמח לפרסם את הפוסט, לכשיכתב.

 • מתנצל על השגיאות הרבות. האייפד מתגלה כאכזבה

  [Reply]

 • בכל אופן, שמתי לב שאין לך ממש כוח לענות על זה (זה מה שקורה שעוקבים אחריך בטוויטר). אגיד דבר אחרון שאולי הייתי צריך להגיד ראשון:
  התאכזבתי. התאכזבתי לא מאיכות הביקורת העניינית אלא מהעובדה שמתוך מיליוני הדברים שבחרת לתקוף – הוצאת שם רע לארגון שלדעתי, לא ראוי לא כמו שאתה חושב. אתה ככותב, אני מניח, רוצה שיקראו אותך. זה הוציא לי את החשק. אתה יכול לענות בציניות ולהראות לי כמה מלך אתה שאתה לא באמת חייב לי כלום. אתה לא. אבל אני קורא אותך, וחבל להפסיד קורא. כמובן שזו לא סיבה לא לכתוב פוסט, אבל, יש דרך. ולדעתי זו לא הדרך.

  ואגב, קבלתי מילארדי דברים כאלה והרבה יותר גרועים שאני בטוח שאתה ראית גם (הכוונה לפעילות של ארגונים מול בלוגרים ובמדיה החברתית) קצת מוזר שעכשיו התעוררת ודווקא מדבר קטן. אבל די, גם לי אין כוח לקרוא את התגובות ולענות

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  אין לי כוח לענות על זה, כי הדיון נעשה מעייף ורפטטיבי. אני לא חושב שהוצאתי שם רע לגרינפיס. אני חושב שהם פעלו לא נכון, ושיש מה ללמוד מכך. אם תשים לב, התנצלתי מלכתחילה על הטון של הפוסט. עם זאת, אני לא רואה צורך להתנצל על עצם זה שהוא נכתב.

  [Reply]

  גיל Reply:

  רפטטיבי? כנס לטוויטר. היה שלום ותודה על הדגים. ואגב, לגרינפיס יש 14,000 תומכים שמדי שנה תורמים יותר מ-200 ש"ח בממוצע לתומך על מנת לאפשר את הקמפיינים שלהם.
  למזלי, אני לא התומך היחיד. אני ועוד 3 מיליון ברחבי העולם. אבל כנראה שטוויטר נועד לדיונים שבקושי מגרדים את האמת 

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  לא הבנתי איך "כנס לטוויטר" הוא תגובה ל"רפטטיבי", אבל ניחא. באמת שעייפתי מהדיון הזה.

  גיל Reply:

  נו באמת. כשחמישים אנשים מגיבים אותה תגובה על אותו דבר ואז שמחים מזה שהם התרגשו מאותו הדבר זה מעט פתטי. שלא נדבר על רפטטיבי. כמה אפשר לדבר על מייל מזורגג. אבל באמת, אני מבטיח שלא אגיב כבר. זה נהיה מתיש גם עבורי

 • שלום איתמר,

  אותי בעיקר עיצבנה ההנחה שאני יודע מדוע צריך תחנת כוח על גז ולא תחנה פחמית. לא היה כאן שום בסיס לטיעון רציני. שום דבר שאפשר לבנות ממנו טענה סבירה.

  בקיצור התנהגו אלינו, כאילו הינו "ידוענים" שלא באמת מבינים משהו. בקיצור, נהגו בנו כטמבלים. זה לא קורה לי הרבה, אבל אני מסכים הפעם עם יוסי גורביץ'.

  הייתי נותן לגרין-פיס נכשל רציני, בהבנת המדיה. אך כיוון שאני מעריך את כוונותיהם, אזי אני מקווה שהם ילמדו מתגובתך המלמדת.

  כל טוב,
  טל

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  זה בדיוק מה שאבנר אמר. אני מסכים. וזה אכן מצער שמכל זה, בסוף עדיין אין לי מושג למה תחנת כוח פחמית היא דבר רע.

  [Reply]

 • אני עדיין חושב שהגזמת. מה לעשות. אתה בלוגר, לדעתי יש להם הזכות לפנות אליך. אם אתה חושב שבאמת הטרידו אותך, לך לעו"ד ותתבע אותם. בוא נראה אם תנצח.

  אוקיי, הוכחת שאתה לא ראוי ליחס רציני. יש כמה שלבים בין הצקה ובין תביעה משפטית. גרינספיס לא מספיק חשובים בעיני כדי שאבזבז עליהם כסף וטרחה, ומספיק חשובים בשביל לכתוב מייל קצר. אם אתה לא מבין את ההבדל, כנראה שאנחנו לא חיים באותו עולם.

  [Reply]

  גיל Reply:

  מייל קצר? אתה פרסמת את המייל בבלוג, כתבת רבות על כך בטוויטר. זה נראה לי להשקיע זמן ומשאבים. כל פעם ששולחים לך מייל ממישהו שאתה לא בהכרח רוצה זה לא ספאם ולא קרוב לכך. אתה מוזמן לקרוא את החוק המטפל בספאם ולראות בעצמך.

  [Reply]

כתוב תגובה


Buy No Evil

קבלו עדכונים

באמצעות אימיילבאמצעות RSS
תרמו לנו. תמונה: stock.xchng

J14

המאבק הזה הוא של כולנו.

תגיות

4chan Accels BDS bit.ly Buy No Evil Digital Activism Decoded Fundamo Google Docs Google Forms Google Sites HBGary hollaback IP j14 Journalism in the age of data Jumo NOI notidfspokesman Redphone RSS seesmic SLAPP SMSSL SSL Tor tweetdeck TweetStats Twitter Analyzer VoIP א-תוואנה אדוארדו שובל אהוד עוזיאל או"ם אובמה אוטוסטרדת המידע אופטימיות אורן פרסיקו אזרחות זרה אחותי איילת שקד אייפון אינטרנט אינפוגרפיקה אינפורמציה איתמר ב אם תרצו אנדרואיד אנונימוס אנונימיות אנחנו אס.אס אפליקציה אקטיביזם אריאל ארכיון ארנון מוזס אתגר בוט בית-סוריכ בלוגרים בן דרור ימיני בנימין נתניהו בקעת הירדן בתים פתוחים גוגל גוגל דוקס גוגל טפסים גוגל מפות גוש שלום גזענות גיא סופט גיוס כספים גישה גלישה גרינפיס דה-לגיטימציה דו"ח גולדסטון דובר צה"ל דיוור אלקטרוני דיור דירה דני איילון דרום אמריקה האגודה לזכויות האזרח האיחוד האירופי החטטן הטרדה מינית הכצעקתה המכון לשלום של האו"ם הנהגה הסתה הפגנה הפגנות הצפנה הקרן החדשה לישראל התארגנות התארגנות קהילתית התחברות תראבוט התנדבות התנחלויות ודמוקרטית וורדפרס וידג'ט וידיאו ויזואליזציה ויקיליקס ויקיפדיה זכויות אדם חופש המידע חטטן חיפוש חרם צרכני טבלאות טוויטר טופס טכנולוגיה טרמפים יאהו יאהו-פייפס יאיר לפיד ידידי כדור הארץ ידיעות אחרונות יהודים יוסי גורביץ ימין ישראל ביתנו ישראל כץ ישראל פוסט ישראל שלי כסף כספות ליכוד ליכודניק מאבק אחד ביום מבקשי מקלט מדיה חברתית מדרון חלקלק מדריך מהגרי עבודה מועצת יש"ע מוצרים מוקד סיוע לעובדים זרים מחאה מחאה חברתית מחאת האוהלים מחסומים מידע מימון מירי רגב מכבסון מכתב מלחמה מלכ"ר מלקולם גלדוול מם ממשלה מנהיגות מעיין אלכסנדר מענק מצעד זכויות האדם מצרים משגב משחקי מחשב משטרה משטר ההיתרים משימה מתן כהן מתנדבים נווה שאנן ניתוח תעבורה נכבה נפתלי בנט נרטיב נשים סופר-מרקט סטטיסטיקות סיפור סכסוך סלולרי סמארטפון סמס סן פרנסיסקו סקייפ סקר עיראק עיתונות עכשיו עמותה עצומה עצמי ערבים ערכים פוליטיקה פטריק ריינבורוז פליטים פלסטינים פעולה אחת ביום פעילות פרובוקציה פרויקטים פרטיות פרנק הוברט פרסום פרסונליזציה ציונות צפריר בשן קהילה קוד פתוח קו לעובד קמפוס לכולנו קמפיין קריפטוס רונן שובל רועי צ'יקי ארד רועי תל רופאים לזכויות אדם ריטוויט רשימות רשת חברתית שאלון שוכרי דירות שיח שיח ג'ראח שי טובלי שינוי שי ניצן שכנוע שלטי חוצות שמאל שרת שתיל תביעה תביעת דיבה תומר פרסיקו תוסף תור תחנת כוח פחמית תחקיר תכנות תל אביב תקנון תקשורת תרגום תרומה תרומות