אפר' 11, 2011
איתמר שאלתיאל

אנו מקימים עמותה, וזקוקים לעזרתכם

לאחרונה העבודה על מדרון חלקלק ועל אקטיביסמוס הפכה לקשה ומורכבת יותר. על המדרון עובדים כרגע שבעה אנשים באופן קבוע, ומספר האנשים שעובדים על פרויקטים שונים של אקטיביסמוס קשה להערכה. בשבועות האחרונים התחלנו לדבר על הקמת עמותה, שתרכז את כל הפרויקטים האלה. אם זה מה שאנחנו מסוגלים לעשות על בסיס התנדבותי בלבד, נראה לנו שנוכל לעשות הרבה יותר עם מעט כסף.

אבל מסתבר שלהקים עמותה עולה סכום לא מבוטל. בזכות נעם יש לנו את 900 השקלים הראשוניים, דמי הרשמה לעמותה. אבל אין לנו אפילו את התחלת הסכום שדרוש כדי לשלם לרואה חשבון, וככל הנראה כמעט בלתי אפשרי לנהל עמותה בלעדיו. רואה החשבון שדיברנו עמו העריך את עלות העבודה שלו בכ-19 אלף שקלים לשנה הראשונה: 3,000 שקלים לפתיחת העמותה, 6,000 שקלים עבור הכנת דו"ח שנתי ובין 800 ל-900 שקלים לחודש.

אין לנו את הכסף הזה. אין לנו סכום שמתקרב לזה אפילו. אז אנחנו נאלצים לפנות אליכם. אם אתם יכולים לתרום, אפילו קצת, ולהפיץ את הבקשה הלאה, אולי סכום הכסף הזה יראה קצת פחות דמיוני. מעתה, התרומות שיתקבלו לחשבון הפייפאל שלי יועברו לעמותה עצמה. כך הדבר גם עם התרומות שהתקבלו עד עתה בחשבון. במקרה הבלתי סביר שנקבל תרומות שערכן גבוה מהסכום הזה, הן ישמשו גם כן לצרכי העמותה. אנחנו די היינו רוצים להעביר את המדרון ואת אקטיביסמוס לשרת ענן מאובטח יותר, למשל, והיה נחמד לו היינו יכולים לשלם לאדם שיגייס תרומות. כאשר פתחתי את אקטיביסמוס כתבתי שנראה לי שהרשת הישראלית התבגרה קצת, ויותר ויותר דברים מדהימים מתרחשים בה כל הזמן. התרומות שקיבל תומר פרסיקו, למשל; אנשים שיצאו לחפש כלב של זרה מוחלטת, למשל. וזה מטורף, וזה מעורר השראה. אז זהו. אולי גם הפעם האינטרנט ינפק לנו נס כזה. וגם אם לא, נראה לי שזה שווה ניסיון.

לדף התרומות במדרון »

Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Reddit
 • Twitter

16 תגובות

 • לא הכרחי רואה חשבון בשביל עמותה. אפשר להסתדר בלי

  [Reply]

 • איתמר, אני תורמת לכם בשמחה, אבל בחיית – המספרים שציינת עבור רו"ח הם הזויים ומופרכים. מעבר לתרומה הכספית, שתגיע אליך בדקות הקרובות, אני מוכנה לסייע לך למצוא רו"ח בסכומים הרבה יותר ריאליים ממה שנקבת.

  [Reply]

 • ‏ מצטרף לקודמי בנוגע לחוסר הנחיצות של רואה החשבון. אגב, במידה ומחזור העמותה נמוך מ300000 שקלים בשנה, ניתן אף לשלם אגרה מופחתת.

  [Reply]

 • יוזמה מבורכת!
  אני מסכים עם ב.ג לגבי הרו"ח – זה לא ייתכן ככה. כשהקמנו בית ספר דמוקרטי בירושלים, אם אני לא טועה הרו"ח הסכים לעבוד בחינם או בגרושים בשנים הראשונות פשוט כי כמות העבודה זעירה כשכמות הכסף זעירה. צריך למצוא מישהו שיקח סכום הגיוני יותר.

  אתרום בקרוב. :)

  [Reply]

 • שיהיה המון בהצלחה!!!

  [Reply]

 • [...] כפרויקט ללא מטרת רווח. ניהול עמותה הוא עסק די יקר, והם מבקשים תרומות. אנא, איש כאשר ידבנו [...]

 • בחירה קשה, כי למה שאתם עושים אין מחיר.
  יש איזשהו טווח תרומה מומלץ מבחינת כמה כסף אתם מקווים לגייס?
  יש איזה אתר גיוס שמאפשר תרומה בהוראת קבע?
  אני מעריך שיש אנשים שיעדיפו לשלם לכם 50-100 ש"ח לחודש לנצח מאשר חמש מאות פעם אחת. סתם מחשבה.
  בקיצור, יש כאן רמז לזה שצריך להשקיע יותר מחשבה ותכנון בקמפיין הגיוס הזה. תנסו לאתר מישהו עם ניסיון ב-
  fundraising זה יעשה לכם הבדל גדול.

  [Reply]

 • סכום מופרך ומיותר. אתם תסתדרו לבד למלא את הטפסים, יש ברשם העמותות תקנון מצוי, תקנו אותו בהתאם וכשיתגלגלו לידכם כספים וכו' ולא תסתדרו לא יהיו חסרים מי שיעזרו בייעוץ.
  וכמו שאני אומר לסטארטאפים שעוברים אצלי- אל תקנו כלי הגשה יקרים לפני שהתחלתם לאפות את העוגה…

  [Reply]

 • [...] משפטי לבלוגרים!). אם אתם מבקשים החזר מפרסיקו, אני ממליץ להעביר את הכסף ישירות לאקטיביסמוס. וגם אם לא תרמתם לפרסיקו, או אם החלטתם להשאיר לו את [...]

 • כפי שצ'יקי כתב פעם, הקמה וניהול עמותה לא נועדו לאנשים ישרים. עוד תמצאו את עצמכם מתגלגלים במדרון חלקלק נוסף, הפעם כזה שנכנסתם אליו מבחירה (מצטער שאני מבאס, אבל תאמינו לי שהדברים נכתבים בדם).

  [Reply]

 • מה עם גיוס כסף בעזרת כלי כמו kickstarter? נותן בטחון לתורמים שהכסף שהם שמים הופך לתרומה משמעותית. בנוסף, האפשרות לעקוב אחר התקדמות הגיוס מעודדת מעורבות. דדליין גם לא מזיק

  [Reply]

 • אשמח לתרום, אבל ראשית, ארצה לשמוע יותר על העמותה.
  באיזה אופן לדעתכם תוכלו לעשות יותר כעמותה?
  מה הן מטרות הפרוייקט העיקריות?

  אני מצטרף להצעתו של אורי, אני מציע לנסח בקשת תרומה מושקעת שתכלול:
  סכום יעד משוער.
  צרכים שלטובתם יופרש הכסף.
  מטרות הפרוייקט.
  דרכי תרומה (בין היתר, הוראת קבע? כתובת דואר?).

  מידע מסודר נראה לי שגם יותר נח להפיץ לחברים.

  בהצלחה!

  [Reply]

 • היי איתמר;
  הסכום שאתה מציין גבוה, אלא אם מדובר בשירותים אדמיניסטרטיביים בנוסף להכנת דו"ח שנתי, שמעורבות רו"ח בו אינה הכרחית.
  יש לי ניסיון בניהול עמותות, לאחר שעבדתי בכך כמה שנים, ומכיוון ש"מדרון חלקלק" הוא שירות חשוב אשמח לנדב את שירותיי, ולחסוך לכם את הכסף.

  גרייף.

  [Reply]

 • אני מצטער שלא עניתי עד כה. בקושי הצלחתי לגייס את הזמן. מחר אענה לרוב השאלות בפוסט מסודר.

  [Reply]

 • [...] מספר ימים פרסמתי פוסט שמספר על נסיונותינו להפוך את אקטיביסמוס והמדרון [...]

 • [...] מספר ימים פרסמתי פוסט שמספר על נסיונותינו להפוך את אקטיביסמוס והמדרון [...]

כתוב תגובה


Buy No Evil

קבלו עדכונים

באמצעות אימיילבאמצעות RSS
תרמו לנו. תמונה: stock.xchng

J14

המאבק הזה הוא של כולנו.

תגיות

4chan Accels BDS bit.ly Buy No Evil Digital Activism Decoded Fundamo Google Docs Google Forms Google Sites HBGary hollaback IP j14 Journalism in the age of data Jumo NOI notidfspokesman Redphone RSS seesmic SLAPP SMSSL SSL Tor tweetdeck TweetStats Twitter Analyzer VoIP א-תוואנה אדוארדו שובל אהוד עוזיאל או"ם אובמה אוטוסטרדת המידע אופטימיות אורן פרסיקו אזרחות זרה אחותי איילת שקד אייפון אינטרנט אינפוגרפיקה אינפורמציה איתמר ב אם תרצו אנדרואיד אנונימוס אנונימיות אנחנו אס.אס אפליקציה אקטיביזם אריאל ארכיון ארנון מוזס אתגר בוט בית-סוריכ בלוגרים בן דרור ימיני בנימין נתניהו בקעת הירדן בתים פתוחים גוגל גוגל דוקס גוגל טפסים גוגל מפות גוש שלום גזענות גיא סופט גיוס כספים גישה גלישה גרינפיס דה-לגיטימציה דו"ח גולדסטון דובר צה"ל דיוור אלקטרוני דיור דירה דני איילון דרום אמריקה האגודה לזכויות האזרח האיחוד האירופי החטטן הטרדה מינית הכצעקתה המכון לשלום של האו"ם הנהגה הסתה הפגנה הפגנות הצפנה הקרן החדשה לישראל התארגנות התארגנות קהילתית התחברות תראבוט התנדבות התנחלויות ודמוקרטית וורדפרס וידג'ט וידיאו ויזואליזציה ויקיליקס ויקיפדיה זכויות אדם חופש המידע חטטן חיפוש חרם צרכני טבלאות טוויטר טופס טכנולוגיה טרמפים יאהו יאהו-פייפס יאיר לפיד ידידי כדור הארץ ידיעות אחרונות יהודים יוסי גורביץ ימין ישראל ביתנו ישראל כץ ישראל פוסט ישראל שלי כסף כספות ליכוד ליכודניק מאבק אחד ביום מבקשי מקלט מדיה חברתית מדרון חלקלק מדריך מהגרי עבודה מועצת יש"ע מוצרים מוקד סיוע לעובדים זרים מחאה מחאה חברתית מחאת האוהלים מחסומים מידע מימון מירי רגב מכבסון מכתב מלחמה מלכ"ר מלקולם גלדוול מם ממשלה מנהיגות מעיין אלכסנדר מענק מצעד זכויות האדם מצרים משגב משחקי מחשב משטרה משטר ההיתרים משימה מתן כהן מתנדבים נווה שאנן ניתוח תעבורה נכבה נפתלי בנט נרטיב נשים סופר-מרקט סטטיסטיקות סיפור סכסוך סלולרי סמארטפון סמס סן פרנסיסקו סקייפ סקר עיראק עיתונות עכשיו עמותה עצומה עצמי ערבים ערכים פוליטיקה פטריק ריינבורוז פליטים פלסטינים פעולה אחת ביום פעילות פרובוקציה פרויקטים פרטיות פרנק הוברט פרסום פרסונליזציה ציונות צפריר בשן קהילה קוד פתוח קו לעובד קמפוס לכולנו קמפיין קריפטוס רונן שובל רועי צ'יקי ארד רועי תל רופאים לזכויות אדם ריטוויט רשימות רשת חברתית שאלון שוכרי דירות שיח שיח ג'ראח שי טובלי שינוי שי ניצן שכנוע שלטי חוצות שמאל שרת שתיל תביעה תביעת דיבה תומר פרסיקו תוסף תור תחנת כוח פחמית תחקיר תכנות תל אביב תקנון תקשורת תרגום תרומה תרומות