מאי 24, 2011
איתמר שאלתיאל

תביעות חסרות חשיבות: תיקון טעות

אתמול, 5 דקות לפני שיצאתי מהבית, העליתי לכאן את בקשת התרומות של מתן כהן, שנפגע בעינו בהפגנה נגד גדר ההפרדה. כהן הגיש תביעה על הפגיעה, וטען שהשופטת דחתה את התביעה משום שהיא "תביעה חסרת חשיבות". אחד המגיבים הלך ומצא את פסק הדין, ומסתבר שמתן כהן לא דייק, בלשון המעטה. בפסק הדין השופטת לא מגדירה את התביעה "חסרת חשיבות". לא. היא טוענת שכהן שיקר.

אז יכול להיות שהפסיקה היתה שגויה; יכול להיות שהשופטת תיעבה את מתן כהן באופן אישי; יכול להיות שאבא שלה נורה על ידי אנרכיסט משתולל; אבל זו לא הנקודה. הנקודה היא שגם אם מתן כהן לא שיקר בבית המשפט, הוא שיקר לכל מי שקיבל את האימייל שהוא שלח. וכתוצאה מכך, אני שיקרתי לקוראים של הבלוג הזה, בבלי דעת. אני מצטער על כך. אתם מוזמנים לתרום למתן, אם אתם מעוניינים בכך. המייל המקורי מהתחברות-תראבוט נמצא מתחת לפסקה זו. אני, בכל מקרה, לא מתכוון לתרום לו. ובפעם הבאה שאקבל פנייה מהסוג הזה, אחשוב פעמיים אם להעלות אותה הנה.

***

חברות וחברים,

בפברואר 2006, בזמן הפגנה בכפר בית-סירא, נורה מתן כהן בעינו מכדור גומי שנורה על ידי הצבא הישראלי. למי שלא מכירה, או לא זוכרת, הנה כתבה אחת מאז

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3220877,00.html

בית המשפט פסק נגד תביעתו של מתן שהתעוור חלקית מפגיעה ישירה זו. זאת ועוד- הוא חייב אותו לשלם פיצויים בסך 78,000 ש".בקרוב אמור להתקיים הערעור. אך מתן כהן חייב לשלם בתוך חודש וקצת את הסכום שפסק ביהמ"ש. עדיין חסר כמחצית מהסכום. יש סיכוי שאם לא יצליח לגייס את הכסף – יישלח למאסר.מצורפת כאן הבקשה שהוא שלח אנא תרמו כפי יכולתכן, כל סכום יעזור.

שלכם – התחברות-תראבוט

פנייתו של מתן כהן:

חברים יקרים, אני כותב לכם היום בעניין דחוף.

ב-19 בנובמבר 2009 בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק נגדי בתביעה שהגשתי בעניין פציעתי במהלך הפגנה בגדה המערבית בפברואר 2006. (נוריתי, יחד עם 14 אנשים נוספים, במספר כדורים, אשר אחד מהם פגע בעיני ועיוור אותי חלקית.) [ראו קישור למעלה].

בנוסף, השופטת פסקה כי עלי לשלם 78,000 ש"ח כפיצוי למדינה, משום שתביעתי הוגדרה על ידה כ-"תביעה חסרת חשיבות".

למרות שהגשתי ערעור לבית המשפט העליון, שיידון בדצמבר 2011, אני נדרש לשלם עד תחילת יולי את יתרת הסכום שעדיין לא שילמתי. הצלחתי לשלם כמחצית הסכום בעזרת תרומות שאספתי לפני מספר חודשים, אולם אם לא אצליח לשלם את מלוא היתרה יש חשש שאאסר.

אודה מאד לכל מי שיוכל לעזור בבקשה זו, בכל דרך שימצא לנכון. אפשר לתרום באמצעות פייפאל לכתובת:

matankohen2@gmail.com

או באמצעות הקישור הבא:

http://www.awalls.org/donations

אנא ציינו בתרומתכם כי היא מיועדת לעתירתו של מתן כהן.

תודה רבה לכולם,

מתן

Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Reddit
 • Twitter

15 תגובות

 • התביעה לא הוגדרה כ"תביעה חסרת חשיבות", התביעה הוגדרה כשקר מוחלט וכעלילה.

  מצ"ב פסק הדין:

  http://www.news1.co.il/uploadFiles/986995875835419.doc

  [Reply]

 • זה מאוד מאכזב לראות קריאה כזאת פה ואז לקרוא את פסק הדין שמושס קישר אליו. אני לא אוהב שמבקשים ממני תרומה באמצעות שקרים.
  מתן יכול לטעון שבית המשפט טועה, עיוות או מה שלא יהיה – ואני מניח שהוא יעשה את כל זה בערעור. על פניו, בהחלט נראה כאילו השופטת לא בדיוק הייתה אמפטית כלפיו מלכתחילה. אבל שלא ישקר לאנשים שהוא מבקש מהם תרומות.

  [Reply]

  אביב Reply:

  לדעתי, מתן לא שיקר כלל.
  הוא חויב בתשלום אך ורק משום הגדרתה של השופטת את תביעתו כ"חסרת חשיבות", ולא משום שנדחתה על-סמך דעתה של השופטת כי מתן שיקר.
  כך כתב, אם כי לא ניתן להבין זאת מדבריו במפורש.
  אין כאן שקר!

  [Reply]

 • באמת לא בסדר מצד מתן, וגם מאכזב, ואני מקווה שילמד מהטעות כי הוא בגדול בנאדם מצוין. אבל פסק הדין הזה היה שערורייתי. אני ביקרתי את מתן בערב שבו נורה. ראיתי את כדור הגומי שהוציאו מארובת העין שלו ראיתי את הפציעה וזו לא פציעה של אבן. הטענה שמדובר באבן היא שקר גס והשופטת בהמה בזויה. לא ממש ברור לי למה הוא לא הביא מסמכים מחדר המיון.

  מצד שני, מי שלא מקפיד על העובדות קל יותר להציגו כשקרן, וחבל.

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  כאמור, יכול מאוד להיות שמתן לא שיקר בבית המשפט. אבל נראה לי שאם הוא היה מספר את מה שאתה סיפרת עכשיו, הוא לא היה מקבל פחות תרומות. להיפך.

  [Reply]

  דובי Reply:

  רחביה, מה שאתה מתאר לא נשמע הגיוני כלל לפי העובדות כפי שהן מתוארות בפסק הדין. יתר על כן – זה לא סתם "לא ברור", זה תמוה לאללה שהוא לא הביא שום דו"ח מבית החולים לגבי הטיפול בו. לא ברור גם למה לא זימן אותך כעד, כי לפי פסק הדין הוא לא הצליח להביא אף אדם שראה את הקליע הזה בשום שלב.
  בקיצור, לא ברור לי למה קצפך יוצא על השופטת כאשר מתן סירב להביא אפילו בדל הוכחה לטענותיו.

  [Reply]

 • גם הוצאות המשפט שנפסקו הם 50,000 ש"ח ולא 78,000. היתכן שהפרשי הצמדה וריבית מקפיצים את הסכום ב-28,000 ש"ח?

  [Reply]

  נעמה Reply:

  גם אם מוסיפים מע"מ.

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  אשכרה. מה קורה כאן?

  [Reply]

 • זה מביך מאוד והלוואי ונוכל לקבל את תגובתו

  [Reply]

 • אני סבור שאם היו מוציאים לו קליע מגלגל העין, אז ודאי שהדבר היה מופיע בסיכום המשפט, אלא שנאמר בו:
  "התובע נמנע מהמצאת תעודת חדר המיון מבית החולים, אליו הובל לאחר פציעתו, ומשכך, אין בידי אינפורמציה באשר לדברים שמסר לצוות הרפואי, וכיצד הסביר את פגיעתו. ממכתב השחרור מבית החולים, מתאריך 8.3.06 עולה, כי הוא "התקבל בשל פגיעה בעין שמאל ביום קבלתו", כאשר סיבת הפגיעה בעין לא צויינה."

  ועוד:
  "עוד העיד ד"ר קוגל, כי מנגנון הפגיעה שהוא מתאר, גורם לנזק חמור לגלגל העין, כפי שאירע לתובע. אלא מאי? במכתב השחרור של התובע מבית החולים מופיעים ממצאי CT, לפיהם אין פגיעה בגלגל העין. כשהוצגו הממצאים לד"ר קוגל, הוא ענה להפתעתי: "שאין זה אומר שלא היה נזק, הנזק לא מתבטא בהכרח באנטומיה …". ודומני כי מפאת כבודו של מומחה רפואי, ראוי לו שלא לאחוז בקרנות המזבח של חוות-דעתו, אם היא אינה עולה בקנה אחד עם ממצאים מוכחים או עם שורת ההגיון, וחבל שד"ר קוגל נהג כך."

  [Reply]

 • חברים יקרים,

  המכתב שמצורף פה תורגם מאנגלית ועל כן הטעות. באנגלית כתבתי friviluous lawsuit ומי שתרגם כתב תביעה חסרת חשיבות, שזו טעות גסה. המינוח הנכון בעברית הוא תביעה חסרת בסיס ולא חסרת חשיבות. מיותר לציין כי התרגום אינו שלי. אשמח אם כל מי שבגיב פה ישלח לי מייל ל matankohen2@gmail.com אם אתם מעוניינים בעוד מידע.

  תודה,
  מתן

  [Reply]

 • לאחר שקראתי את פסק הדין, ההסבר האחרון שנדרש הוא התרגום למילה friviluous.
  עם כל הכבוד לקונספירציות, אני מתקשה ליישב את גרסתו של מתן וחברתו עם מציאות כלשהי.
  זה ההסבר שהייתי מצפה לו.
  בנוסף, הייתי מצפה שעצם פסק הדין יהיה אייטם חדשותי בבלוגי השמאל, שכן אם ההאשמות העולות ממנו נכונות, פסק הדין מהווה תעודת עניות למאבק השמאל.

  [Reply]

 • המחויבות העיתונאית לאמת היא באמת מאוד חשובה, אבל…

  לפני שאתה מכריז שמתן כהן הוא שקרן (ואולי הוא טועה? ואולי הכוונה לציטוט של השופטת בעיתונות?),
  לפני שאתה מכריז שאתה לא מתכוון לתרום לו (כי לאור אי הדיוק, הפגיעה בעינו חמורה פחות? מסע הרדיפה שמנהלים נגד פעילות ופעילי שמאל מפחיד פחות?),
  ולפני שאתה מכתים ב"שקר" הזה כל אדם וגוף שמעורב בניסיון לעזור לו (ובפרט את הניסיון היפה הזה להפגין סולידריות קהילתית, לשכוח לרגע שהשמאל מפולג כל כך ולעשות מעשה סולידרי ואנושי למען חבר בצרה),
  ובלי לדחות בהכרח תיקון טעות מיידי, שלא נלווית עליו מתקפה כזו,
  האם לא היה נכון לשמוע מה יש למתן לומר? למי שהפיצו את המייל הזה? לחברות וחברים שיודעים במה ובמי מדובר? היה כל כך דחוף להכריז שהאיש שקרן, ואתה לא תיתן יד ולא שקל לנבלה הזו?

  על הרציונליזציה להחלטה בלתי צודקת של שופטת בישראל, בעניין פגיעה בחפים מפשע ע"י כוחות הביטחון הישראליים, תרחיש כל כך רחוק מן הדעת שמצריך העלאת הדימוי של אנרכיסט רצחני דווקא – על זה הייתי עובר בשתיקה. אני יודע עם מי יש לי עסק, וברור שאין פה שום כוונת זדון. לכן אני מניח שאתה סתם נסחפת, ולא נהגת בחוסר הגינות מחושב. ואותו הדבר הייתי מניח לגבי כל אדם אחר עם רקורד של מאבק סולידרי ערכי, עד לבירור הפרטים. נראה לי רק הוגן.

  [Reply]

 • [...] 24 מאי 2011 … אתמול, 5 דקות לפני שיצאתי מהבית, העליתי לכאן את בקשת התרומות של מתן כהן, שנפגע בעינו בהפגנה נגד גדר ההפרדה. כהן הגיש תביעה על הפגיעה, וטען …מתוך תביעות חסרות חשיבות: תיקון טעות | אקטיביזם הוא קוד פתוח להמשך קריאה [...]

כתוב תגובה


Buy No Evil

קבלו עדכונים

באמצעות אימיילבאמצעות RSS
תרמו לנו. תמונה: stock.xchng

J14

המאבק הזה הוא של כולנו.

תגיות

4chan Accels BDS bit.ly Buy No Evil Digital Activism Decoded Fundamo Google Docs Google Forms Google Sites HBGary hollaback IP j14 Journalism in the age of data Jumo NOI notidfspokesman Redphone RSS seesmic SLAPP SMSSL SSL Tor tweetdeck TweetStats Twitter Analyzer VoIP א-תוואנה אדוארדו שובל אהוד עוזיאל או"ם אובמה אוטוסטרדת המידע אופטימיות אורן פרסיקו אזרחות זרה אחותי איילת שקד אייפון אינטרנט אינפוגרפיקה אינפורמציה איתמר ב אם תרצו אנדרואיד אנונימוס אנונימיות אנחנו אס.אס אפליקציה אקטיביזם אריאל ארכיון ארנון מוזס אתגר בוט בית-סוריכ בלוגרים בן דרור ימיני בנימין נתניהו בקעת הירדן בתים פתוחים גוגל גוגל דוקס גוגל טפסים גוגל מפות גוש שלום גזענות גיא סופט גיוס כספים גישה גלישה גרינפיס דה-לגיטימציה דו"ח גולדסטון דובר צה"ל דיוור אלקטרוני דיור דירה דני איילון דרום אמריקה האגודה לזכויות האזרח האיחוד האירופי החטטן הטרדה מינית הכצעקתה המכון לשלום של האו"ם הנהגה הסתה הפגנה הפגנות הצפנה הקרן החדשה לישראל התארגנות התארגנות קהילתית התחברות תראבוט התנדבות התנחלויות ודמוקרטית וורדפרס וידג'ט וידיאו ויזואליזציה ויקיליקס ויקיפדיה זכויות אדם חופש המידע חטטן חיפוש חרם צרכני טבלאות טוויטר טופס טכנולוגיה טרמפים יאהו יאהו-פייפס יאיר לפיד ידידי כדור הארץ ידיעות אחרונות יהודים יוסי גורביץ ימין ישראל ביתנו ישראל כץ ישראל פוסט ישראל שלי כסף כספות ליכוד ליכודניק מאבק אחד ביום מבקשי מקלט מדיה חברתית מדרון חלקלק מדריך מהגרי עבודה מועצת יש"ע מוצרים מוקד סיוע לעובדים זרים מחאה מחאה חברתית מחאת האוהלים מחסומים מידע מימון מירי רגב מכבסון מכתב מלחמה מלכ"ר מלקולם גלדוול מם ממשלה מנהיגות מעיין אלכסנדר מענק מצעד זכויות האדם מצרים משגב משחקי מחשב משטרה משטר ההיתרים משימה מתן כהן מתנדבים נווה שאנן ניתוח תעבורה נכבה נפתלי בנט נרטיב נשים סופר-מרקט סטטיסטיקות סיפור סכסוך סלולרי סמארטפון סמס סן פרנסיסקו סקייפ סקר עיראק עיתונות עכשיו עמותה עצומה עצמי ערבים ערכים פוליטיקה פטריק ריינבורוז פליטים פלסטינים פעולה אחת ביום פעילות פרובוקציה פרויקטים פרטיות פרנק הוברט פרסום פרסונליזציה ציונות צפריר בשן קהילה קוד פתוח קו לעובד קמפוס לכולנו קמפיין קריפטוס רונן שובל רועי צ'יקי ארד רועי תל רופאים לזכויות אדם ריטוויט רשימות רשת חברתית שאלון שוכרי דירות שיח שיח ג'ראח שי טובלי שינוי שי ניצן שכנוע שלטי חוצות שמאל שרת שתיל תביעה תביעת דיבה תומר פרסיקו תוסף תור תחנת כוח פחמית תחקיר תכנות תל אביב תקנון תקשורת תרגום תרומה תרומות