דצמ' 24, 2011
איתמר שאלתיאל

הגיע הזמן לתג מחיר

נתניהו. מקור: donkeyhotey, CC by 2.0הגיע הזמן לתג מחיר. לא ריסוס ערבים ברכבת הקלה בגז מדמיע. לא שריפת מסגדים. הגיע הזמן לתג מחיר פוליטי.

בעוד שנה וחצי יהיו פה שוב בחירות, ובבחירות האלה יעשו הכל כדי שנשכח את הקיץ האחרון. אפשר לראות את זה כבר עכשיו. ביום שבו ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה חוק להגבלת דמי השכירות, היא העבירה חוק להגבלת התרומות לארגוני זכויות אדם. כך זה עובד. ודי כבר.

הגיע הזמן לתג מחיר. ובפוליטיקה, מחיר משלמים בדעת קהל. לכן, כהתחלה, צריך מידע. דף ארוך שמפרט את הרקורד של הממשלה הזו ושל העומד בראשה – החוקים החברתיים שהממשלה הזו הפילה, ההתבטאויות של נתניהו ושל חבר שריו, חוקים אנטי-דמוקרטיים, חוקים גזעניים, איפה ישראל נמצאת אחרי שנות נתניהו, הכל. כאשר יהיה לנו את זה, אפשר יהיה להתחיל לעבוד באמת.

חלק מהנתונים ניתן לאסוף מהמדרון, וגם זה דורש לא מעט עבודה. נתונים אחרים צריך לאסוף מהדו"חות הרלוונטיים, מכתבות ישנות, מארכיונים. אני לא יכול אפילו להתחיל לעשות את זה לבד. אני זקוק לכם. הפיצו את הפוסט הזה וכתבו בתגובות על כל מידע רלוונטי שאתם מוצאים. בטוויטר קוראים לזה "מוח כוורת". לאט לאט ניצור ארכיון מסודר. ואחריו? אחריו עוד נראה. עם מעט מזל, אנשים ישתמשו בארכיון הזה כדי ליצור סרטים, פוסטרים, פוסטים בבלוגים. עם קצת יותר מזל, עיתונאים יתחילו להשתמש בו כמסד נתונים. ואולי לא יהיה מזל בכלל, ולא יקרה עם זה כלום. אבל כדאי לנסות, לא?

Share and Enjoy:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Reddit
 • Twitter

83 תגובות

 • א. ההנחה שדעת הקהל תיטה מנתונים היא מאוד אופטימית. אבל דפוסי הצבעה הם הרבה פחות רציונליים. אני חוששת שצריך הרבה יותר לדבר מהבטן מאשר "להוכיח" בעזרת נתונים.
  ב. קשור ל-א) אבל אולי אפילו קודם כל – חייבים אלטרנטיבה. ללא אלטרנטיבה לאנשים לא יהיה למי להצביע. לכן צריך קודם לבנות כוח פוליטי עם סדר-יום. ועם הנהגה, מה לעשות, כריזמטית. היום אנשים לא רואים שום דמות פוליטית כזאת שיכולה להוביל והנהיג.
  ג. הפרוייקט הזה יוכל לשרת את הכוח הפוליטי האלטרנטיבי. אבל בלי להוציא רוח מהמפרשים, הוא דורש ימבה עבודה עם תשואה מאוד קטנה (ר' א').

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  אני לא מניח שדעת הקהל תושפע דווקא מנתונים, אבל נתונים יכולים מאוד לעזור. מעבר לאנשים שלא החליטו מה להצביע, יש אנשים שבדרך כלל לא מצביעים. ניתן לשכנע אותם להצביע ולנתונים יש השפעה. אם אנשים יתחילו להשתמש במסד נתונים כזה, לעשות איתו דברים בעצמם, יש סיכוי להשפעה. אמיתית. הפרויקט הזה הוא התחלה, לא סוף.

  אני מסכים איתך לגבי אלטרנטיבה. מאוד. אבל אי אפשר לחכות עד שתקום כזו.

  [Reply]

  נעמה Reply:

  הייתי ביותר מדי מקומות שבהם דובר על יוזמות כאלה. המימושים החלקיים שראיתי עזרו בעיקר לשכנע את המשוכנעים. אם זה מצדיק בעיניך את העבודה – בהצלחה!

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  כאמור, אני לא חושב שזה יעבוד כשלעצמו. אני חושב על זה כבסיס לעבודה נוספת. אבל בואי נראה. מקסימום, זה לא יצליח. לא נורא.

  יונתן שחם Reply:

  היי,

  אין ספק ששיקולי ההצבעה הם בעיקר מה שרואים בו "בית", וזה לא קשור לשום עובדות ונתונים. אבל בשיטת הבחירות שלנו, כל קול שלא הולך לימין הוא כמו חצי קול שעובר מהימין לשמאל. אז גם אם הסיכויים להעביר מצביעים ומצביעות שמאלה אינם גבוהים, להערכתי הסיכויים להניא מלהצביע לימין אינם קטנים כלל.

 • אולי צריך ליצור את מאגר השקרים – מקום שיהיה כתוב בו כל הפעמים שפוליטיקאים שיקרו, או הבטיחו הבטחות שלא קוימו.

  (אפשר יהיה לעשות סטטיסטיקות ולראות אם באמת ביבי הכי שקרן…)

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  הייתי מת לעשות כזה דבר, אבל נראה לי שכדאי להתחיל בקטן.

  [Reply]

 • אני חולק על קודמיי: נכון שהרוב מצביעים מתוך הטיה רגשית או רדידות סתם, עדיין – רבים ימצאו ענין רב במידע לא מוטה – לפחות במובן שאינו תעמולת בחירות של בעל ענין (הטיה אישית מסוימת תמיד ישנה וזה – תקין, אין צורך להתכחש לכך). אני גם לא רואה ענין באיסוף מידע כנגד ביבי דווקא, כמו איסוף מידע באופן כללי. הנה מה שהיה מעניין אותי – הצעות חוק ודפוסי הצבעה, גם של חברי הממשלה והקואליציה אבל גם של האופוזיציה, בפרט – סתירה בין דפוסים אלו לבין הצהרות פומביות. יש מקום לתת ציון לח"כים לפי מדדים של פעילות פרלמנטרית ועמידה בהתחייבויות – *ללא קשר לעמדות או שיוך פוליטי*.
  במערכת הבחירות הראשונה או השניה שהצבעתי בה, הטרחתי את עצמי לספרית הכנסת (עוד לא היה אינטרנט) ובדקתי *מעט* בעצמי לפני שהצבעתי. לא טוען למדדים כאלו – גם היה קשה הרבה יותר לאסוף נתוןנים – אבל מאמץ קטן של ברור העובדות יכול להועיל מאוד.

  [Reply]

 • לפני המחאה: 4 הצעות לפיקוח על שכר הדירה נקברו
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4096264,00.html

  לפני המחאה: כך קברו הצעות לדיור בר-השגה
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4096236,00.html

  [Reply]

 • אני בעניין ואף התחלתי בקטנה. דבר איתי.

  [Reply]

 • הוצאות הממשלה כאחוזים מהתמ"ג – ירידה עקבית של שלושים שנה. עמ' 9; ישראל נמצאת במקום הלפני האחרון במדד ג'יני לאי שוויון בין מדינות ה-OECD (עמ' 10); הכנסות המדינה ממסים ישירים לעומת עקיפים (עמ' 13); מימון פרטי מול ציבורי מתוך ההוצאה על בריאות (עמ' 15); תקציב הסיוע בדיור 1995-2010 – ירידה (עמ' 19)
  http://www.slideshare.net/acri009/ss-8816758

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  מצגת נתונים על מצוקת הדיור ב-2011 (לבדוק):
  http://www.slideshare.net/acri009/2011-8798414

  [Reply]

 • הנה כמה דברים שאספתי מהשוטף, בתכלס פשוט לעבור על המדרון זה הכי קל.

  לא גומרים את החודש: הוצאות הדיור גדלו ב-40% ב-4 שנים האחרונות
  http://www.themarker.com/tv/1.1585084

  ליברמן על הבחירות ברוסיה
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4158565,00.html

  ליברמן על הבחירות ברוסיה, בניגוד לדיווחים של המשרד
  http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1587250

  פעם שניה שלא מאשרים את טרכנברג
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3554866,00.html

  הכפלת תקציב הנסיעות של ביבי
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4161075,00.html

  ביבי וישי לא באים לאזכרה להרוגי הכרמל
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4161351,00.html

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  מעולה

  [Reply]

  יונתן שחם Reply:

  וזה, כמובן, אוצר בלתי נדלה של חומר:

  http://www.mevaker.gov.il/serve/default.asp

  [Reply]

  יונתן שחם Reply:

  וגם
  "הדרה ממשלתית: כך נבלמו חוקי הסיוע לנשים"
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4166195,00.html

 • איתמר,
  בכנסת פתוחה (oknesset.org) יש עבור כל ח"כ מעקב אחרי משמעת סיעתית, קואליציונית והצבעות נגד הצעות חוק של עצמם. אפילו נוכחות בכנסת ובוועדות. אבל, אין מעקב אחרי הפרת ההבטחות של עצמו. (כנראה שבישראל מקובל שפוליטיקאים הם צבועים ולכן לא מעניין מי דיבר, אלא מי עשה).

  בנוסף יש גם "אג'נדות", וכמובן מעניין לראות מי תומך באיזו אג'נדה. למרבה הצער רוב הפעילים באתר, כפי הנראה, הם בעלי אג'נדה בעצמם. יש מקום להביא לשם פעילים כדי "לאזן" את האתר. הסיבה שחשוב לעשות זאת היא שהחבר'ה האלו עובדים ישירות מול עובדי הכנסת לחילוץ טקסטים רשמיים ופרסומם לראשונה בפורמט פתוח לציבור הרחב. למעשה הם מקימים פה מנגנון "ממשלתי" פתוח (ונוצרים בעלי תפקידים במנגנון). למי שפספס – שווה לעשות מנוי לתפוצות המייל שלהם ולעקוב אחרי הנעשה מאחורי הקלעים.

  [Reply]

  אלון Reply:

  אני פעיל באתר כנסת פתוחה והתחלתי בעריכת כלי ה"אג'נדה" באתר בכנסת פתוחה בשם "הקטנת ריכוזיות ועידוד תחרותיות במשק" לאחר שלא הצלחתי לשכנע אף אחד לעשות זאת.
  http://oknesset.org/agenda/39/
  המטרה של כלי ה"אג'נדה" היא לחשוף את מידת ההתאמה בין פועלו של ח"כ/מפלגה לבין אג'נדות שונות, ואף להשפיע על קידומן.
  תוכל לראות כמה הדבר אפקטיבי בכתבה זו
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/309/609.html?hp=1&cat=404&loc=1
  http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1574711

  אני תוהה לגבי המשפט שלך: "למרבה הצער רוב הפעילים באתר, כפי הנראה, הם בעלי אג'נדה בעצמם. יש מקום להביא לשם פעילים כדי "לאזן" את האתר"
  אשמח אם תרחיב, ובעיקר איזה שינויים יגרמו לך לפתח יותר אמון בעורכי האג'נדות, שקיפות של תגובות? הסברים טובים יותר?
  אנחנו בדיוק דנים בנושא ונשמח לכל תובנה ושיפור שיש למישהו.
  דרך אגב, אנחנו מעודדים פתיחת אג'נדות רבות ככל האפשר, גם על נושאים קיימים.

  [Reply]

  אוהד פיינר Reply:

  חלק גדול מהפעילות שם קשור ישירות לתנועות וארגונים בעלי אג'נדות שונות, ולאו דווקא מהמתונות שיש (דוגמה – לוחמי זכויות גברים במשפחה, בעלי אופי מיליטנטי למדי). אלו נראים מעורים היטב באחורי הקלעים של האתר. הייתי שמח לראות קצת יותר פעילות מיינסטרים שם.

  כלי האג'נדה הוא, מעצם אופן פעולתו, בעל הטיה (של מנהל האג'נדה) ולכן כדאי שיהיו פעילים רבים שתורמים לאתר, וככל האפשר – לאו דווקא פעילים פוליטיים מובהקים. היה נחמד לראות אנשים רגילים תורמים שם, כמו בוויקיפדיה. אבל לא נראה שזה הכיוון אליו מובילים מנהלי האתר.

  [Reply]

  אלון Reply:

  לצערי (בתור פעיל באתר) אין לנו יכולת להכריח אנשים "רגילים" לתרום, לא נראה לי יעיל לשכנע אותך שמנהלי האתר מובילים לכיוון אחר, חובת ההוכחה ע"י מבחן התוצאה על מנהלי האתר ופעיליו (כמוני)
  אבל נשמח לשמוע רעיונות ממך ומאחרים איך לגרום גם לאנשים רגילים לתרום ואיך לגרום למשתמשים יותר אמון בכלי האג'נדה למרות הסובייקטיביות שבו.

  תודה,
  אלון

  מושון Reply:

  א. אני לא יודע אם הייתי קורא לאנשי ויקיפדיה אנשים רגילים (;
  ב. אני חושב שיש אמת בכך שכיום האג'נדות באתר משרתות יותר בעלי אג'נדה פרטית מובהקת מאשר כאלה שאינם בעלי אג'נדה, אבל לשם כך בנוי הכלי. לדוגמה, האג'נדה הראשונה שפורסמה באתר, כותרתה "ימין מדיני" והיא נערכה ע"י עמותת מטות ערים. התפיסה הפוליטית של מטות ערים היא בערך לחלוטין הופכית משלי אבל זה בדיוק מה שהופך את האג'נדה הזאת ליעילה. לא רק שציון התאמה לאג'נדה מסויימת אינו מהווה תעודת מצויינות אולטימטיבית, הוא יכול להוות גם בדיוק את ההיפך. ז"א שאם "מטות ערים" אומרות שדב חנין אינו משרת את האג'נדה של ימין בטחוני כפי שהוגדרה על ידם, הוא זוכה אצלי לנקודות זכות על כך.
  ג. בסופו של דבר כלי האג'נדות בנוי כדי לשרת בדיוק יוזמות כמו של איתמר וראוי שיעשה בו שימוש נרחב. ככל שישתמשו בו יותר תשופר השימושיות שלו בהתאם. אוהד, אני מקווה שבכל זאת תשתכנע שחוסר דיוק זה או אחר בממשק מקורו בתהליך ניסוי וטעיה ולא בכוונה זדונית להדיר (מילה פופולרית בימים אלו) את המיינסטרים.

  חוץ מזה, איתמר שלח לי מייל, אני רוצה לדסקס איתך דבר מה.

  אוהד פיינר Reply:

  התגובה המקורית שלי נועדה להביא עוד מגוון של אנשים לכנסת פתוחה. מן הסתם יש מקום טוב יותר להעלות את ההצעות שלי לשיפור האתר עצמו :) הדבר שהכי חסר בעיני בכנסת פתוחה הוא מגוון רחב יותר של קבוצות אוכלוסיה – ולכן פעלתי בעצמי לשיפור – וכתבתי כאן את תגובתי..

 • כך נבלמו חוקי סיוע לנשים
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4166195,00.html

  [Reply]

 • http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1600716

  שרי הממשלה דחו שתי הצעות חוק פרטיות הנוגעות לזכויות נשים

  [Reply]

 • התחבורה הציבורית מתייקרת, הארנונה מתייקרת, החשמל מתייקר. מתייקרת גם המשכורת של ראש הממשלה וחבר שריו http://bit.ly/sqnJZE

  [Reply]

 • המרוויחים הגדולים מהמלצות ועדת טרכטנברג יהיו דווקא העשירונים העליונים: ביום ראשון הקרוב יזכו עובדים המשתכרים 40–73 אלף שקל ברוטו בחודש, לתוספת של 920–2,831 שקל לנטו בכל חודש – והכל בזכות הוועדה לשינוי כלכלי־חברתי, שהמליצה לבטל את תקרת הביטוח הלאומי שהונהגה ב־2008. לעומת זאת, המלצות מיסוי אחרות של הוועדה שאושרו בממשלה, יעניקו תוספת של 10–538 שקל בלבד למשתכרים 8,000–14,000 שקל בחודש, וגם זה רק במקרה של אבות לילד עד גיל שלוש
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3556736,00.html

  [Reply]

 • בנימין נתניהו קרא לתלמידי הישיבה שממנה יצאו הפורעים בחטמ"ר אפרים "סיירת של תורה". http://t.co/mh... וטען שבלעדיה לא היה מנצח.

  [Reply]

 • כיל גורפת 190 דולר לטונה פוספט ומעבירה למדינה 44 סנט
  http://www.themarker.com/markets/1.1607457

  [Reply]

 • פרסום ראשון: החשמל יתייקר בכ-9%
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4170735,00.html

  [Reply]

 • רה"מ הכריז על הקמת מטה סייבר, שמעולם לא קם
  http://www.haaretz.co.il/captain/net/1.1608587

  [Reply]

 • הנתונים המטרידים של OECD: אתם לא מבלים ולא ישנים – רק עובדים
  http://www.themarker.com/career/1.1608681

  [Reply]

 • חייל, לא ניצלת את הפיקדון? העודף הולך למדינה
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4172604,00.html

  [Reply]

 • הקרב בין ש"ס לפקידי האוצר קבר את פתרונות הדיור

  http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3559725,00.html

  [Reply]

 • משרד האוצר קיצץ לניצולי השואה
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4180720,00.html

  [Reply]

 • מיואשים ממתווה אטיאס: "דירה זה מדע בדיוני"
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4180970,00.html

  [Reply]

 • מעלים לרבנים את השכר פי 2.5
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3560224,00.html

  [Reply]

 • אין ניידות מעמדית בישראל
  http://www.themarker.com/markerweek/1.1626330

  [Reply]

 • הממשלה: לא יתווספו פקחים לאכיפת חוקי העבודה, ולא יהיה עידוד לתעסוקת חרדים
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3560313,00.html

  [Reply]

 • כך פגעה המדינה בזכויות חברתיות בישראל
  http://www.facebook.com/photo.php?fbid=102041376588364&set=o.107836625941364&type=1&ref=nf

  [Reply]

 • לך ל'יד שרה': האלטרנטיבה שהפכה לפתרון היחיד כמעט עבור הנכים
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3560661,00.html

  [Reply]

 • "נתניהו אמר לי אישית, אצלי לא יהיה דיור ציבורי"
  http://www.themarker.com/tv/1.1632079

  [Reply]

 • האוצר לא יגביל מימון הוצאות לסוכני הביטוח
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000722330&utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

  [Reply]

 • חברי הכנסת יקבלו תוספת של יותר מ-1,000 שקלים
  http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1635840

  [Reply]

 • הכנסת דחתה את חוק התספורות
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3562316,00.html

  [Reply]

 • נתוני הכנסות המדינה מגלים: נתניהו לקח מהעניים ונתן לעשירים
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3522402,00.html

  [Reply]

 • בלעדי ל"כלכליסט": טרכטנברג יככב בקמפיין הממשלה
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3562812,00.html

  [Reply]

 • הישראלי מרוויח 4,000 ד' בחודש פחות מהאוסטרלי – ומשלם פי 2 מס דלק
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000729101

  [Reply]

 • בנק ישראל: מ-2007 עליית המחירים גבוהה מהגידול בהכנסות מעמד הביניים
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3565061,00.html

  [Reply]

 • המדינה רוצה יותר נוסעים באוטובוס, אבל בעמידה
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4202196,00.html

  [Reply]

 • מחיר החשמל שוב עולה: "כאילו לא הייתה מחאה"
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4206714,00.html

  [Reply]

 • בלוף החיסכון לפנסיה: כשתהיו זקנים תהיו עניים
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3566049,00.html

  [Reply]

 • מחקר: שרי הממשלה אחראים לרבים מכשלי האחריות הציבורית ב-2011 – חדשות
  http://www.themarker.com/news/1.607822

  [Reply]

 • פישר מאשים: הממשלה העמיקה פערים בישראל
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4208802,00.html

  [Reply]

 • 1 באפריל: הציבור ישלם יותר ויקבל פחות
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3566737,00.html

  [Reply]

 • בנוסף למדרון, אפשר גם ללקט קישורים מגורביץ…
  כאן הסרטון של נתניהו לרגל 3 שנים לשלטונו
  http://www.youtube.com/watch?v=GGdCHr2R00w
  בשקופית ב-0:55 מצוינת שאחוז האבטלה הוא 5.4%, בעוד שבפועל היא 6.5%
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000737742

  ויש כמובן את שקריו של נתניהו לגבי כיפת הברזל
  http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=2859

  [Reply]

 • בעוד שהרעיון מוצלח מאוד, אני חושב שהמדיה פחות.
  אתה יכול לפתוח בלוג שיוקדש רק לזה וכל אחד יוכל להעלות אליו קטעים.
  מה דעתך?

  [Reply]

 • אגב, אתה יכול לארגן גם רסס לתגובות?

  [Reply]

  איתמר שאלתיאל Reply:

  אני מתכנן לפתוח בלוג. אפילו הקמתי כבר את הוורדפרס. אבל אין לי זמן לעדכן את זה כראוי

  [Reply]

  אייל Reply:

  אתה לא חייב לעדכן כל הזמן, זה אמור להיות פלטפורמה שכל אחד יכול לעלות.
  בקשר לגייס אנשים זו כבר בעיה, אולי צריך להקים משהו דמוי הממדרן.

  [Reply]

 • נתניהו: האבטלה ירדה מ-6.6 אחוז ל-5.4 אחוז – זה תוספת של 240 אלף מקומות עבודה. זה המון לעומת מיליוני המובטלים במדינות אירופה
  https://twitter.com/#!/BarakRavid/status/187181946693091329

  מסתבר שלעדכן נתונים זה לא דבר חשוב, כמו שגם גורביץ כתב.

  [Reply]

 • נתניהו: הקמנו את ועדת טרכטנברג ואימצנו את מסקנותיה. מחיר הדלק הוא בעיה קשה ומורכבת. אנחנו לא שולטים במחיר אבל הפחתנו אותו ב-88 אגורות בשנה
  https://twitter.com/#!/BarakRavid/status/187186399240404993

  [Reply]

 • והנה אמסטרדמסקי שוחט את השקרים של ביבי.
  http://amsterdamski.com/1907/#more-1907

  [Reply]

 • משרד הפנים הכיר ב-2,000 ניצולים, האוצר לא נותן קצבה
  http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1690112

  [Reply]

 • [...] איתמר שאלתיאל הקים לפני חצי שנה מעין מדרון חלקלק רק בנושא חברתי, בבקשה תציקו לו כדי שיהפוך את זה לבלוג/אתר נורמלי [...]

 • [...] איתמר שאלתיאל הקים לפני חצי שנה מעין מדרון חלקלק רק בנושא חברתי, בבקשה תציקו לו כדי שיהפוך את זה לבלוג/אתר נורמלי [...]

 • שמים פס על המחאה: האוצר מתכנן גזירות על הציבור ב-20 מיליארד שקל; יעלה מע"מ ב-1%, יטיל מע"מ על פירות וירקות, ידחה סבסוד צהרונים
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000750710

  [Reply]

 • ישראל נסוגה למקום ה-25 במדד איכות החיים של OECD
  http://www.themarker.com/wallstreet/1.1716070

  [Reply]

 • בזמן שהאוצר מכין לכם גזירות: שטייניץ מתכנן הקלות מס במיליארדי שקלים לתאגידי הענק
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?fbdid=1000752317

  [Reply]

 • איפה הכסף? הנה הוא: טבע שילמה אשתקד רק 4% מס, אמדוקס 12%, אלביט מערכות 13%
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?fbdid=1000753387

  [Reply]

 • האוצר יטיל מס בגובה 48% על המענק לרופאים מתמחים בפריפריה ‎http://on.fb.me/KJ22zZ‏

  [Reply]

 • "חברת החשמל תשלם לתמר פי 4 מעלות הפקת הגז"
  http://www.themarker.com/dynamo/1.1728491

  [Reply]

 • שטייניץ: 'לא לחשוש לצאת נגד המחאה החברתית'
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4241300,00.html

  [Reply]

 • גזירות 2013: המע"מ ומס הכנסה יועלו, מס חברות לא ישתנה
  http://www.themarker.com/news/1.1733142

  [Reply]

 • שטייניץ התקפל שוב: יגדיל את ההנחה לרווחים הכלואים עד ל-70%
  http://www.themarker.com/news/1.1752389

  [Reply]

 • בדיקת "כלכליסט": הוצאות תחזוקת הבית של ראש הממשלה: 60 אלף שקל בחודש על ניקיון הבית
  http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3513746,00.html

  [Reply]

 • נתניהו הבטיח לסבסד תוספות תקציב לחינוך הדתי בלבד
  http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1789850

  [Reply]

 • שיא אירופי לישראל: מקום ראשון ב-OECD במספר חולים במיטה
  http://www.calcalist.co.il/money/articles/0,7340,L-3578710,00.html

  [Reply]

 • "חברות הסלולר צונחות, הביטוח בקשיים; לא יעמדו בהעלאת מס"
  http://www.themarker.com/news/1.1793871

  [Reply]

 • בכיר בביטוח לאומי: הכסף הולך לאלפיון העליון
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4268566,00.html

  [Reply]

 • You put the lime in the cocount and drink the article up.

  [Reply]

כתוב תגובה


Buy No Evil

קבלו עדכונים

באמצעות אימיילבאמצעות RSS
תרמו לנו. תמונה: stock.xchng

J14

המאבק הזה הוא של כולנו.

תגיות

4chan Accels BDS bit.ly Buy No Evil Digital Activism Decoded Fundamo Google Docs Google Forms Google Sites HBGary hollaback IP j14 Journalism in the age of data Jumo NOI notidfspokesman Redphone RSS seesmic SLAPP SMSSL SSL Tor tweetdeck TweetStats Twitter Analyzer VoIP א-תוואנה אדוארדו שובל אהוד עוזיאל או"ם אובמה אוטוסטרדת המידע אופטימיות אורן פרסיקו אזרחות זרה אחותי איילת שקד אייפון אינטרנט אינפוגרפיקה אינפורמציה איתמר ב אם תרצו אנדרואיד אנונימוס אנונימיות אנחנו אס.אס אפליקציה אקטיביזם אריאל ארכיון ארנון מוזס אתגר בוט בית-סוריכ בלוגרים בן דרור ימיני בנימין נתניהו בקעת הירדן בתים פתוחים גוגל גוגל דוקס גוגל טפסים גוגל מפות גוש שלום גזענות גיא סופט גיוס כספים גישה גלישה גרינפיס דה-לגיטימציה דו"ח גולדסטון דובר צה"ל דיוור אלקטרוני דיור דירה דני איילון דרום אמריקה האגודה לזכויות האזרח האיחוד האירופי החטטן הטרדה מינית הכצעקתה המכון לשלום של האו"ם הנהגה הסתה הפגנה הפגנות הצפנה הקרן החדשה לישראל התארגנות התארגנות קהילתית התחברות תראבוט התנדבות התנחלויות ודמוקרטית וורדפרס וידג'ט וידיאו ויזואליזציה ויקיליקס ויקיפדיה זכויות אדם חופש המידע חטטן חיפוש חרם צרכני טבלאות טוויטר טופס טכנולוגיה טרמפים יאהו יאהו-פייפס יאיר לפיד ידידי כדור הארץ ידיעות אחרונות יהודים יוסי גורביץ ימין ישראל ביתנו ישראל כץ ישראל פוסט ישראל שלי כסף כספות ליכוד ליכודניק מאבק אחד ביום מבקשי מקלט מדיה חברתית מדרון חלקלק מדריך מהגרי עבודה מועצת יש"ע מוצרים מוקד סיוע לעובדים זרים מחאה מחאה חברתית מחאת האוהלים מחסומים מידע מימון מירי רגב מכבסון מכתב מלחמה מלכ"ר מלקולם גלדוול מם ממשלה מנהיגות מעיין אלכסנדר מענק מצעד זכויות האדם מצרים משגב משחקי מחשב משטרה משטר ההיתרים משימה מתן כהן מתנדבים נווה שאנן ניתוח תעבורה נכבה נפתלי בנט נרטיב נשים סופר-מרקט סטטיסטיקות סיפור סכסוך סלולרי סמארטפון סמס סן פרנסיסקו סקייפ סקר עיראק עיתונות עכשיו עמותה עצומה עצמי ערבים ערכים פוליטיקה פטריק ריינבורוז פליטים פלסטינים פעולה אחת ביום פעילות פרובוקציה פרויקטים פרטיות פרנק הוברט פרסום פרסונליזציה ציונות צפריר בשן קהילה קוד פתוח קו לעובד קמפוס לכולנו קמפיין קריפטוס רונן שובל רועי צ'יקי ארד רועי תל רופאים לזכויות אדם ריטוויט רשימות רשת חברתית שאלון שוכרי דירות שיח שיח ג'ראח שי טובלי שינוי שי ניצן שכנוע שלטי חוצות שמאל שרת שתיל תביעה תביעת דיבה תומר פרסיקו תוסף תור תחנת כוח פחמית תחקיר תכנות תל אביב תקנון תקשורת תרגום תרומה תרומות